EN|RU|UK
 Політика України
  4696  26

 "Ми разом повинні дати адекватну відповідь на дії Росії", - Парубій відкрив 50-ту Генасамблею ПАЧЕС. ВIДЕО

Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив засідання 50-ї Генеральної Асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ, Парубій звернувся з вітальним словом до учасників під час офіційного відкриття пленарного засідання Генеральної Асамблеї ОЧЕС.
...

Голова Верховної Ради України зазначив, що роль і політична вага ОЧЕС неухильно ростуть.

"П'ятдесяте пленарне засідання Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) оголошую відкритим", - сказав Парубій.

"Це вже п'яте Пленарне засідання, яке відбувається в Києві з моменту заснування ПАЧЕС, 25-річчя якої ми будемо відзначати в лютому 2018 року. Чимало зроблено за цей період, але багато справ ще попереду. Чверть століття - це зрілий вік і час підводити підсумки нашої співпраці, позбутися певних ілюзій і визначити головні пріоритети нашої діяльності на майбутнє з урахуванням сучасних реалій сучасного світу. Україна завжди дотримувалася основних цілей ПАЧЕС, зокрема в питанні забезпечення правової основи для всебічної співпраці в регіоні, сприяння національним парламентам у справі зміцнення парламентської демократії і поваги прав людини, розвитку економічних контактів країн-учасниць Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС)", -заявив він.

"Україна беззастережно підтримує цінності та ідеї, на яких засновані ОЧЕС і ПАЧЕС, прагне всіляко сприяти розвитку співпраці в регіоні і перетворенню його на зону миру, стабільності і процвітання. Однак ми повинні визнати, що на сьогодні ситуація з безпекою в регіоні є надзвичайно складною і напруженою. Ми повинні визнати, де є джерело цієї напруги в регіоні. І треба визнати, що власне агресивна політика Росії призвела до грубого порушення територіальної цілісності не тільки України, а й інших наших сусідів-членів ОЧЕС. Це не відповідає статутним цілям Організації, адже нашими статутними цілями є - діяти в дусі дружби і добросусідства на основі принципів і норм міжнародного права. Отже, це підриває сам фундамент, саму філософію діяльності ОЧЕС. Адже філософія нашої діяльності полягає в тому, щоб сприяти розвитку економічного співробітництва, сприяти розвитку наших держав, а відповідно - і добробуту наших громадян. І коли одна з країн-членів ПАЧЕС проводить агресивну політику, заводить окупаційні війська на територію Грузії, Молдови, України - це підриває сам фундамент, і саму філософію нашої організації. Ми всі разом повинні дати адекватну відповідь на подібні дії країни-агресора", - закликав Парубій.

"Провідні держави світу ввели санкції проти Росії і постійно продовжують їх. Ми вдячні міжнародній спільноті за всебічну підтримку і вважаємо, що санкції проти агресора повинні тривати і посилюватися аж до повного відновлення територіальної цілісності України відповідно до норм міжнародного права. Йдеться не тільки про окуповані райони Донецької та Луганської областей, а й про український Крим. Ціна для Росії за грубе порушення міжнародного права і збройну агресію проти інших держав має постійно зростати! Нам необхідно бути відповідальними і консолідованими. Тільки разом ми здатні змусити тих, хто зневажає Статутні принципи Організації, поважати ключові принципи мирного співіснування і добросусідства ", - резюмував Парубій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v464446
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору