EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  4050  10
Матеріали за темою:

 У Варшаві та Страсбурзі відзначили День Гідності та Свободи. ВІДЕО

У Страсбурзі в Постійному представництві України при Раді Європи відбувся урочистий прийом до Дня Гідності та Свободи. Урочисті заходи також провели в посольстві України в Польщі.

В урочистому заході, який відбувся в посольстві України в Польщі, взяли участь дипломати, численні представники української громади, польські політики, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні ми святкуємо День Гідності та Свободи, який у нас асоціюється з початком Революції Гідності, Революції, яка змінила нас, змінила Україну, змінила ставлення світу до України. Ми з гідністю вистояли на Майдані, і з гідністю ці цінності, за які ми стояли на Майдані, втілюємо в життя ", - заявив, звертаючись до присутніх, посол України в Польщі Андрій Дещиця.У виступі він наголосив, що Революція, на жаль, не закінчилася, оскільки вона переросла в боротьбу з російською агресією

Читайте на "Цензор.НЕТ": Польський список українців, яким заборонено в'їзд, переглянуть - Дещиця

"Як і три-чотири роки тому, нам потрібна єдність, щоб вистояти, утриматися і побудувати Українську державу", - заявив дипломат.

У Варшаві та Страсбурзі відзначили День Гідності та Свободи 01У Варшаві та Страсбурзі відзначили День Гідності та Свободи 02У Варшаві та Страсбурзі відзначили День Гідності та Свободи 03У Варшаві та Страсбурзі відзначили День Гідності та Свободи 04

Він закликав Польщу і поляків продовжувати підтримку України, адже боротьба з російською агресією триває.

"Якщо ми про це забудемо, то загроза буде не тільки для України, але й інших країн", - констатував Дещиця.

У Варшаві відзначили День Гідності та Свободи.

Депутат польського Сейму Міхал Камінський зазначив, що немає дня, щоб він не думав про "відважних хлопців і дівчат, які щодня зі зброєю в руках наражають своє життя на небезпеку, борючись з гідрою російською імперіалізму".

"Вони захищають не тільки себе, але й Польщу і нашу цивілізацію", - підкреслив політик.

Він додав, що стратегічний союз між Польщею і Україною дуже важливий.

Дивіться на "Цензор.НЕТ: Цього дня розпочалися протести, які переросли в переможну Революцію Гідності, - Турчинов. ВIДЕО

Інший депутат Сейму Марцін Свенціцький наголосив, що своїми жертвами на Майдані українці довели, що "Україна хоче бути інтегрованою з Європою, що поділяє європейські цінності, хоче бути разом з поляками".

Лідер варшавського Євромайдану Наталя Панченко висловила думку, що українці зараз не живуть у країні, за яку виходили чотири роки тому на Майдан.

"Але ми більше не живемо і ніколи не будемо жити у країні, у якій ми жили до Майдану",- зазначила Панченко.

"Ми ще не зробили всього того, за що ми тоді виходили на Майдан. Але з гордістю можу сказати, що ми зараз живемо в зовсім іншій країні, з гордістю можемо сказати, що в нас зараз абсолютно інше громадянське суспільство. Ми фактично народилися, у нас до цього майже не було громадянського суспільства, а тепер ми є, маємо право голосу і його нарешті почали чути!" - підкреслила вона.

Голова Об'єднання українців у Польщі Петро Тима звернув увагу, як Євромайдан тоді в єдиному пориві об'єднав українські діаспори по всьому світу .

Дивіться на "Цензор.НЕТ: Порошенко підписав закон, який прирівнює постраждалих на Євромайдані до учасників бойових дій. ВIДЕО

"Майдан також змінив польське суспільство, для Польщі Україна перестала бути якоюсь абстрактною", - зауважив він.

Учасники заходу відспівали гімни України та Польщі, вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Майдану та запалили лампадки біля стенду з фотографіями "Небесної сотні" на фасаді українського диппредставництва.

У Страсбурзі в Постійному представництві України при Раді Європи відбувся урочистий прийом до Дня Гідності та Свободи. У заході взяли участь українські дипломати, представники української громади Страсбурга, співробітники постпредства і гості.


У Варшаві та Страсбурзі відзначили День Гідності та Свободи 05

"Сьогодні започаткували в Страсбурзі нову традицію - щороку 21 листопада в приміщенні Постійного представництва будемо збиратися з українцями Ельзасу на сімейну вечерю з нагоди Дня Гідності та Свободи", - зазначив Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Позитивне ставлення до УПА не означає антипольських настроїв, - Дещиця

Він також вказав на те, що "свобода і гідність - це щоденна важка робота над собою і світом, що триває життя".Источник: https://censor.net.ua/ua/v463593
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору