EN|RU|UK
 Політика України
  6066  44

 Щодня в Україні відбувається 250 обшуків бізнесу - це велика корупційна машина, - Петренко про законопроект "Маски-шоу стоп". ВIДЕО

Законопроект "Маски-шоу стоп" щодо протидії тиску на бізнес - це мініреформа кримінального судочинства, оскільки він змінює філософію спілкування підприємця з правоохоронцями.

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив міністр юстиції Павло Петренко, коментуючи ухвалений парламентом закон, який називають "Маски-шоу стоп", передає кореспондент Цензор.НЕТ.
...
"Щодня правоохоронці приходили до підприємців з обшуками близько 250 разів. Цілодобово, 10 обшуків щогодини відбувалися в країні. Як правило, ці обшуки закінчувалися в основному нічим, тому що в економічних справах, які розслідували правоохоронні органи ми не бачимо такої ж кількості вироків, де притягують до відповідальності нібито винних підприємців. Тобто система обшуків і тиску слідчих і прокурорів на бізнес була очевидною. Це вибивання коштів. Це зупинка діяльності підприємства. Це фактично велика корупційна машина, яка заробляла гроші на українських підприємцях", - пояснив міністр.


"Ухвалений закон ми розробляли три місяці з усіма бізнес-асоціаціями, омбудсменом і залученням правоохоронних органів. З першого дня, як цей закон підпише Президент і його опублікують, жоден обшук не можна проводити без відеофіксації. Обшук вважається легальним тільки в разі, коли його повністю зафіксовано на відео, відео є частиною протоколу. Інакше докази, які було зібрано внаслідок таких дій, буде визнано неприпустимими, а слідчий і прокурор нестимуть відповідальність аж до кримінальної за вчинення незаконних дій. Ті судді, які щодня підписують сотні постанов про обшуки. У середньому раніше суддя ухвалював 100-200 таких постанов. Тепер суддя повинен фіксувати свій процес ухвалення рішення про обшук і проведення інших слідчих дій на звуко- і відеозаписувальний пристрій за участю відповідного прокурора, який повинен обґрунтувати судді необхідність проведення обшуку. Інакше суддя також несе відповідальність аж до кримінальної за свідому видачу неправосудної постанови про обшук. Ми дали доступ адвокату до слідчих дій на будь-якому етапі. Якщо адвокат не буде допущений, то всі слідчі дії визнають недійсними і не враховують у кримінальному провадженні. Також передбачено створення спеціальної комісії з представників бізнес-асоціацій, правозахисників з аудиту щорічної діяльності правоохоронних органів за завершеними кримінальними справами проти бізнесу з правом надавати рекомендації аж до звільнення тих чи інших посадових осіб. Це мініреформа кримінального судочинства. Оскільки законопроект змінює філософію спілкування підприємця з правоохоронцями", - пояснив Петренко.
Источник: https://censor.net.ua/ua/v462985
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору