EN|RU|UK
 Політика України
  28051  85

 Для мене як Генпрокурора і колишнього зека - це шок, - Луценко про події в Одеському СІЗО. ВIДЕО

У середу, 23 серпня 2017 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час візиту в Запоріжжя прокоментував ситуацію щодо подій в Одеському слідчому ізоляторі, котрі викликали широкий суспільний резонанс.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ГПУ.
...
Так, за словами Луценка, завдяки деяким змінам у пенітенціарному законодавстві, ухвалених останнім часом, його значно лібералізували й гуманізували, що є заслугою і депутатського корпусу, й Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської. "Але, на жаль, те, що сталося в Одеському слідчому ізоляторі, вказує на повне нехтування законом із боку керівництва цього закладу", - зазначив він, додавши, що взагалі шокований, що людину, яку засудили до довічного терміну покарання за вбивство, розконвоювали і вона, днями не заходячи в свою камеру, вільно пересувалася територією СІЗО. - Для мене це шок і як для Генпрокурора, і як для колишнього міністра внутрішніх справ, і навіть як для колишнього зека. Це шок. Те, що сталося з жертвою ще більший шок. Але те, що зробило після цього керівництво пенітенціарної служби також шок".


Коментуючи застосування фізичної сили до ув'язнених, Юрій Луценко зазначив: "Без відповідного наказу, який є відповідно до законодавства обов'язковим, без узгодження з прокуратурою задіяння спецназу для масового побиття є і незаконним, і просто шокуючим".

Також Юрій Луценко повідомив, що ініціюватиме питання не тільки про персональну відповідальність керівника спецназу, не тільки керівника слідчого ізолятора, а й про долю всієї пенітенціарної служби. "Робота там - низькооплачувана, а сама служба корумпована, нехтує законами й неефективна. Ми повинні, і я говорив про це з Прем'єр-міністром, кардинально реформувати пенітенціарну службу: підвищити зарплату, набрати новий персонал і нове керівництво. Я переконаний, що бізнес, який крутиться навколо СІЗО, не має призводити до вбивств і побиття людей у цих державних установах", - зазначив Юрій Луценко.

Нагадаємо, що 17 авгутса стало відомо, що ув'язнений убив і розчленував співробітницю Одеського СІЗО. Після цього прокуратура виявила факти нелюдського поводження з ув'язненими в Одеському СІЗО. У відповідь Мін'юст, у відомстві якого зараз Пенітенціарна служба, заявив: "В Одеському СІЗО ув'язнених не б'ють, жодної скарги немає". У відповідь ГПУ оприлюднила кадри з відеокамер у СІЗО, на яких видно, як співробітники пенітенціарної служби б'ють ув'язнених.Источник: https://censor.net.ua/ua/v452801
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору