EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  37914  282

 Вакцинація - це питання національної безпеки України: вже є важкі наслідки відмови від щеплень, - Супрун. ВIДЕО

Проведення щеплень дітям від найбільш поширених інфекційних захворювань - це питання національної безпеки. Через низьке охоплення щепленнями населення в Україні зафіксовано випадки правця, кору, є навіть смерті від туберкульозу.

Про це на брифінгу з нагоди Європейського тижня імунізації сказала в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
...
"Вакцинація, без перебільшення, - питання національної безпеки України. Це є найбільш успішна і економічно ефективна профілактична стратегія, як дозволяє попередити 28 тяжких інфекційних захворювань. Чим більше розвинена країна, тим більше вакцин включено до медичної допомоги дітям і дорослим", - сказала Супрун.

Читайте також: ЮНІСЕФ планує доставити в Україну вакцини в червні-липні

Зараз в український календар імунізації включено 10 щеплень, а в країнах ЄС, Північної та Південної Америки проводять вакцинацію щонайменше від 13 інфекційних захворювань.

За рекомендаціями ВООЗ вакциновано повинно бути 95% дитячого населення.

Зараз, через відмову батьків від вакцинації, а також недостатню поінформованість про наслідки цієї відмови, а також через антивакцинальну кампанію в медіа Україна перебуває на останньому місті у світі за рівнем охоплення щепленням населення. Так, за словами Супрун, вже є важкі наслідки відмови від вакцинації в Україні.

Також читайте: Угорщина безкоштовно передасть Україні 20 тисяч доз вакцини проти кору

«Є випадки правця, кору, є навіть смерті від туберкульозу, два місяці тому туберкульоз призвів до смерті дворічного хлопчика. Низький рівень щеплення призвів до спалаху поліомієліту в 2015 році», - сказала Супрун.

В.о. міністра наголосила, що відмова від вакцинації як з боку батьків, так і з боку лікарів, які користуються застарілими протоколами і побоюються так званих протипоказань, ставить під загрозу життя дітей.

Зараз, за словами Супрун, завдяки проведенню закупівель вакцин за допомогою ЮНІСЕФ, вакцин в Україні достатньо, зокрема і в регіонах. У випадку відмови у наданні вакцини вона порадила батькам звертатися до облдержадміністрацій, у разі неотримання відповіді - звертатися в Міністерство охорони здоров'я.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Невакцинована дворічна дитина померла від туберкульозу у Вінниці, - МОЗ
Источник: https://censor.net.ua/ua/v438151
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору