EN|RU|UK
 Політика України
  20488  85

 "Не можна навчитися, якщо ти не робиш власних помилок", - Корчак про премії Марушевської і членів НАЗК. ВIДЕО

НАЗК програло в суді справу стосовно екс-голови Одеської митниці Юлії Марушевської з питання премії, виписаної собі самій. І вважає цей прецедент корисним для подальшої практики.

Про це повідомила глава Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак на засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

...

"Виплатили аж 500 грн всім жінкам на Одеській митниці. Ви на супровід цієї справи витратили набагато більше людських і фінансових ресурсів, ніж завдані збитки Марушевській. Співробітники НАЗК займалися, писали листи, робили аналіз цих листів, їздили у відрядження в Одесу на судовий процес. У підсумку ви програли цей суд. Ви зганьбили ваше відомство і ви витратили набагато більше грошей, ніж завдані збитки. При цьому, ви маєте нахабство скаржитися на те, що вам не вистачає людей, щоб проводити вашу роботу, яка стосується перевірки е-декларацій. Поясніть, чим ви керувалися? На засіданні присутній інший член агентства, пан Рябошапка, який говорив, що це справа не варта виїденого яйця, що вона не входить в топ-пріоритетів. Чому ви закриваєте очі на інші явні прояви корупції, які стосуються найвищих посадових осіб держави і займаєтеся переслідуванням людей, які заявили про свою опозиційну діяльність? Вас як уповноважених перевіряти питання конфлікту інтересів НЕ муляє те, що ви, пані Корчак, сама за себе голосувала під час обрання на пост глави НАЗК, а ви, пан Радецький, голосували за обрання самого себе заступником глави НАЗК? За цими фактами, голосування за самих себе, відправлено мною звернення в Нацполіцію", - звернувся нардеп (БПП) Сергій Лещенко.

"Питання Марушевської можна оцінювати по-різному, тому що у нас таких Марушевських багато, і коли мова йде про конфлікт інтересів та нарахування собі держслужбовцями премій, то мова тут вже не про одну гривню чи мільйон гривень. Не робімо оціночних суджень. Не можна навчитися, якщо ти не робиш власних помилок. Удосконалення законодавства неможливо без формування практики. Нічого трагічного тут не відбулося. Те, що називається "конфліктом інтересів" можна застосовувати до кожної ситуації і не завжди відповідь є днозначною", - відповіла Корчак.

У свою чергу, Лещенко поцікавився, а скільки премії призначили самі собі члени НАЗК.

"Я можу чітко сказати, що премій у 200 тис. грн у нас не було. Лише в липні і вересні була нарахована премія для всіх членів НАЗК в однаковому розмірі - 250% посадового окладу. І всі працівники НАЗК також отримали премії. З грудня місяця премії не нараховуються. У НАЗК є положення про преміювання. НАЗК це питання делегувало мені. При цьому були присутні всі члени НАЗК. Не робімо з цього питання і сміх і гріх", - відповіла Корчак.

Нагадаємо, Національне агентство із запобігання корупції і Служба безпеки України підозрювали Юлію Марушевську в можливому конфлікті інтересів під час преміювання співробітниць Одеської митниці на 8 березня, бо премію отримала і вона сама.
Источник: https://censor.net.ua/ua/v437237
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору