EN|RU|UK
 Політика України
  1533  8

 Корчак пропонує розмежувати повноваження членів і голови агентства: "Зміна назв не вирішує проблеми". ВIДЕО

Голова Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак на засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції розповіла про основні проблеми в роботі НАЗК, а також запропонувала своє бачення їх вирішення.

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.
...

Зокрема, вона зазначила, що обладнання для функціонування електронного реєстру декларування не могло бути закуплено через те, що технічні вимоги до обладнання з боку системного адміністратора вже змінювалися двічі.

"Останні вимоги, які надійшли в січні, ми повністю задовольнили за рахунок коштів орендодавця. Хочу зазначити, що технічне завдання Мін'юсту до системи електронного декларування, яке було реалізовано, передбачало оброблення 150-200 тис. документів. На сьогодні реєстр обробляє понад 1 млн документів. На момент формування концепції ніхто не думав про те, який обсяг декларантів повинен буде пройти через цей реєстр", - пояснила Корчак.

Разом з тим, щоб вирішити проблему доукомплектації обладнання, необхідно провести незалежну експертизу самої системи електронного декларування.

"Ми передали цю систему в адміністрування. Адміністратор вніс зміни в програмному забезпеченні. Для передачі техмодулів, перед початком їх автоматичної роботи, потрібно дізнатися, з яким продуктом ми маємо справу", - підкреслила глава НАЗК, додавши, що НАЗК запланувало 40 млн грн для закупівлі серверного обладнання, проте за затвердженим Мінфіном графіком їх використовувати можна тільки з 1 травня.

Також, Корчак акцентувала увагу на тому, що члени НАЗК на засіданні відмовилися затвердити рішення як про проведення незалежного аудиту НАЗК, так і про затвердження технічного завдання з експертизи системи е-декларування.

Корчак пропонує скористатися прикладом ефективної роботи з реєстрами інших органів в Україні, зокрема ЦВК, і створити службу розпорядника реєстру електронних декларацій.

"Я пропоную вирішити цю проблему на законодавчому рівні, тобто внести зміни в закон "Про запобігання корупції" в частині створення в структурі НАЗК служби розпорядника реєстру. За тієї аналогією, що існує в Центральній виборчій комісії", - сказала вона додавши, що це зможе вирішити проблему з функціонуванням реєстру декларацій.

Крім того, Корчак зазначила, що запропонований Мін'юстом законопроект не вирішує системних проблем, які криються в самій суті НАЗК як колегіального органу.

"Питання розмежування повноважень глави НАЗК і членів НАЗК не вирішене і це є принциповим. Ніяким чином не вирішує проблему зміна назви членів НАЗК на "спеціально уповноважених", засідання НАЗК на "колегію". Я хочу зауважити, що немає значення я голова чи хтось інший, це не має значення. На сьогодні це не вирішує питання ні з перевіркою, ні з якістю роботи реєстру", - констатувала вона і закликала до спільної роботи над змінами в законодавстві щодо роботи НАЗК і компромісного рішення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v437212
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору