EN|RU|UK
 Політика України
  138365  357

 Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни. Війська РФ здатні вторгнутися в Україну протягом 2-3 годин, - Турчинов. ВIДЕО

Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни, яка загрожує не тільки Україні, але й іншим державам Центральної і Східної Європи, а також остаточною втратою незалежності країн, що нині перебувають на кремлівській орбіті.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов, виступаючи в Києво-Могилянській академії перед слухачами міжнародної програми підвищення кваліфікації фахівців вищого виконавчого рівня сектору безпеки й оборони, передає Цензор.НЕТ із посиланням на телеканал "112 Україна".Відео 112

"Росія не хоче миру і сприймає постання сильної демократичної європейської Української держави як пряму загрозу виживанню путінського режиму", - заявив він.
За словами Секретаря РНБО України, указом В. Путіна з 1 липня ц.р. збільшена чисельність військовослужбовців російських збройних сил, а загальна чисельність ЗС РФ складатиме майже 1,9 млн осіб. Розширено набір до окремих військових навчальних закладів РФ.

Вздовж державного кордону України, сказав О. Турчинов, розгорнуто наземне угруповання ЗС РФ, яке включає до 50 тисяч військовослужбовців, не рахуючи бойовиків 1-го і 2-го армійських корпусів на тимчасово окупованій території. Командування ЗС РФ підтримує у постійній готовності до застосування підрозділи угруповання "Північ", розгорнуті на півночі окупованого Криму, які періодично приводяться до вищого ступеня бойової готовності. На півострові розміщене наступальне озброєння, у тому числі ракети, як можуть нести ядерні бойові компоненти.

Секретар РНБО України нагадав, що триває публічно анонсоване збільшення чисельності 1-го і 2-го армійських корпусів ОРДЛО з 35 до 50 тисяч осіб, при цьому всередині ОРДЛО здійснюється гучна інформаційна кампанія щодо набору особового складу, яка, на думку експертів, має замаскувати перекидання на Донбас кадрових військовослужбовців і найманців з Росії.

Турчинов повідомив, що вздовж кордонів з Україною розгортаються три нові дивізії (3-тя, 144-та і 150-та), що є з'єднаннями у складі розгорнутих в останні роки 1-ї гвардійської танкової, 20-ї і 8-ї загальновійськових армій. "Таке угруповання має виключно наступальний характер", - заявив він, додавши, що у разі прийняття Москвою політичного рішення щодо розширення масштабів збройної агресії проти України, 1-й та 2-й АК вестимуть наступальні дії після їх перегрупування та посилення російськими регулярними військами. Російські підрозділи, дислоковані поблизу державного кордону, спроможні протягом 2-3 годин прибути на територію нашої держави та надати допомогу гібридним військам ОРДЛО.

"Готується до війни і військово-промисловий комплекс Росії, - сказав О.Турчинов. - Військово-політичне керівництво РФ приділяє велику увагу заходам з підвищення рівня боєготовності підрозділів ЗС РФ, які тривають майже безперервно. Ряд підприємств ВПК Росії переведені на посилений режим роботи. Деякі з них розпочали працювати у три зміни".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Наше завдання - просуватися на схід. Головне - не проскочити кордон, - Турчинов

Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни. Війська РФ здатні вторгнутися в Україну протягом 2-3 годин, - Турчинов 01

Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни. Війська РФ здатні вторгнутися в Україну протягом 2-3 годин, - Турчинов 02

Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни. Війська РФ здатні вторгнутися в Україну протягом 2-3 годин, - Турчинов 03

Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни. Війська РФ здатні вторгнутися в Україну протягом 2-3 годин, - Турчинов 04

Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни. Війська РФ здатні вторгнутися в Україну протягом 2-3 годин, - Турчинов 05

"Світ усвідомив, що попри санкції і економічні негаразди Російська Федерація ще довго залишатиметься джерелом агресії, безпекових загроз, генератором нестабільності у світі, - наголосив О. Турчинов. - У цій ситуації нам необхідно чітко визначити пріоритети".

За словами Секретаря РНБО України, найважливішим з них має стати розбудова "сильної національної держави, метою якої є захист життєво важливих інтересів українців, державного суверенітету, свободи і гідності, забезпечення економічного розвитку і суспільного поступу".

"Жорстку силу може зупинити лише сила. Агресію держави зупинить лише держава", - заявив він. "Допомагають тільки сильним, тим, хто захищається. Ми сподіваємося на підтримку партнерів, але маємо покладатися насамперед на власні сили", - додав О. Турчинов.

Секретар РНБО України зазначив, що Україна потребує ефективних Збройних Сил, спроможних захистити свою Батьківщину. Основні напрямки їх розвитку, сказав він, визначено у Стратегії національної безпеки, Воєнній доктрині і Стратегічному оборонному бюлетені. "Ці ідеї будуть закріплені у новому законі про національну безпеку, який розроблений у тісній співпраці з нашими іноземними партнерами", - повідомив О. Турчинов.

Не менш важливим державним завданням Секретар РНБО України назвав розвиток спроможностей розвідувальних і правоохоронних органів.

"Резерв часткових покращень майже вичерпаний. Нам потрібні рішучі і послідовні дії. Зважитись на них непросто, але тільки вони є рецептом виживання незалежної України. І головне, - це мають бути не безсистемні емоційні пориви, хай навіть продиктовані кращими патріотичними почуттями, а системна, високопрофесійна діяльність для досягнення єдиної мети. Надзвичайно важливо продовжувати реформаторський курс, не зірватися в безплідний і руйнівний популізм", - заявив О. Турчинов.

"Основне завдання нашої держави - захистити кожного українця, кожного громадянина, кожну родину від жахів війни і тиранії", - сказав Секретар РНБО України.

"Україна має всі підстави не тільки вижити, а й перетворитися на регіонального лідера, здатного захистити не тільки себе, але і своїх союзників. Тільки сильна, незалежна, національна держава здатна змусити рахуватися із своїми інтересами, змінити ставлення до себе, - зазначив О. Турчинов. - Сильна Українська держава - це запорука нашої незалежності та динамічного розвитку, це спільна справа усього Українського народу".

Нагадаємо, раніше керівник групи ІС Дмитро Тимчук заявив, що з військової точки зору найбільш імовірним для наступу російських військ є маріупольський напрямок.Источник: https://censor.net.ua/ua/v437033
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору