EN|RU|UK
 Політика України
  54266  179

 Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: "Порошенко, роззуй очі!" і "Чому влада захищає зрадників?". ВІДЕО+ФОТО

Активісти пікетували будівлю Адміністрації Президента з вимогою притягнути до відповідальності осіб, які, за даними активістів, активно сприяли захопленню адмінбудівель бойовиками в Донецькій області.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ з місця подій.
...

Відео: Олег Богачук для Цензор.НЕТ

Активісти тримали плакати з іменами українських політиків, чиновників. які, за їхніми даними, мають стосунок до захоплення адмінбудівель або інших фактів сприяння бойовикам на Донбасі, а також плакати із закликами до влади притягнути до відповідальності цих осіб.

На мітингу виступили нардеп (БПП) Мустафа Найєм, журналіст-блогер Денис Казанський і народний депутат VII і VIII скликань парламенту Єгор Фірсов.

За словами Найєма, вимоги і зібрані дані будуть передані в Адміністрацію Президента, а також вимагатимуть жорсткої реакції на озвучені факти.

"Порошенко, роззуй очі!" - саме таку акцію ми проводимо під Адміністрацією Президента. Акція присвячена колаборантам і сепаратистам, яких ось уже 3 роки ніяк не можуть посадити. Не забуваймо і вимагаймо покарання!", - заявив один з організаторів акції народний депутат VII і VIII скликань парламенту Єгор Фірсов.

"У ці дні три роки тому на Донбасі сталися драматичні події, які спричинили початок бойових дій і призвели до загибелі 10 тисяч осіб. 6 квітня сталося захоплення ОДА в Донецьку і будівлі СБУ в Луганську. 12 квітня в Слов'янськ увійшла угруповання російських диверсантів під керівництвом Ігоря Гіркіна. Цьому передувала ретельна підготовка і розгойдування ситуації на місцях, яка здійснювалася місцевими чиновниками та політиками з Партії регіонів, КПУ і різних дрібних маргінальних організацій. Наступного дня після вторгнення росіян у Слов'янськ Олександр Турчинов оголосив про початок АТО. Три роки - солідний термін. Трьох років цілком достатньо, щоб подумати над причинами трагедії 2014 року і вжити всіх необхідних заходів для того, щоб ця трагедія ніколи більше не повторилася. Цього терміну також цілком достатньо для того, щоб визначити і покарати винних у загибелі тисяч українських громадян. Адже не буває так, що гине 10 тисяч чоловік, але при цьому ніхто не винен, чи не так?", - розповів він.

"Біля витоків війни стояли цілком конкретні люди, прізвища яких я ніколи не соромився називати. Це колишній секретар Донецької міськради Сергій Богачов, який ще у лютому брехав донеччанам про те, що в місто їдуть автобуси з бойовиками Правого сектора, які хочуть влаштувати масові заворушення. Це колишній губернатор Донецької області Андрій Шишацький, який напередодні "русской весны" збирав у себе мерів міст області та давав їм вказівку створювати "бойові дружини" з людей, що мають зареєстровану мисливську зброю (нібито для захисту від Правого сектора). Це народні депутати від Партії регіонів, які дали вказівки своїм людям готувати масові заворушення і брати в них участь. Тут мова йде перш за все про Миколу Левченка, який 28 лютого привів у Донецьку міськраду свого знайомого Павла Губарєва та попросив дати йому слово для виступу. За самим Левченком здавна стояли Рінат Ахметов і Борис Колесников. Це начальник донецької міліції Роман Романов, який погодився не заважати Губарєву і його людям захопити будівлю Донецької ОДА, і дав вказівку міліції не чинити опору. Це мери міст Донецької і Луганської областей, які займалися спочатку організацією заворушень у своїх містах, виступали на мітингах під прапорами Росії і "ДНР", а потім проводили незаконний референдум 11 травня. Юрій Хотлубей (Маріуполь), Валерій Гнатенко (Дружківка), Андрій Аксьонов (нині мер Добропілля, раніше селищний голова), Сергій Кравченко (Луганськ), Валентин Казаков (Сєвєродонецьк), Сергій Хортів (Рубіжне) - всі ці люди так і не були покарані за заклики до розколу України та розпалювання військового конфлікту. Більш того, майже всі вони сьогодні залишаються на своїх постах. Влада знову віддала Донбас на відкуп відвертим ворогам держави, які в глибині душі ненавидять Україну і готові домовлятися з країною-агресором, якщо вона знову буде зацікавлена в їхніх послугах", - деталізував Фірсов.

Також читайте: Суд санкціонував заочне розслідування щодо харківського сепаратиста Долгова

"Матеріали, які свідчать про діяльність місцевої влади Донеччини і Луганщини в 2014 році, є в широкому доступі. Збереглися відеозаписи виступів мерів і депутатів місцевих рад від ПР і КПУ на антиукраїнських мітингах під прапорами окупантів. Їх вину підтверджують також численні свідки. Сліпі тільки правоохоронці, які в упор не бачать складу злочину в діях цих людей. Чого вартий один лише виступ Валентина Казакова, який відкрито говорив на мітингу в березні 2014 року, що створює в Сєверодонецьку "народні дружини"- прообраз так званого "народного ополчення"! І ця людина досі є у своєму місті мером! У 2015 році влада вважала за краще домовитися з ним і дозволити йому знову перемогти на виборах, замість того, щоб запитати за всією суворістю закону. На сьогодні проблеми із законом мають лише кілька організаторів антиукраїнського заколоту в 2014 році. Це Неля Штепа (Слов'янськ), Володимир Слєпцов (Дзержинськ, нині Торецьке), Юрій Борисов (Стаханов), Олександр Єфремов (Луганськ). Але і з ними все далеко не однозначно. За три роки ніхто з них так і не почув вирок суду. Всі ці люди просто перебувають у СІЗО, і далеко не факт, що в результаті отримають обвинувальний вирок. Адже низку резонансних справ щодо організаторів війни на Донбасі влада вже розвалила. Колишній мер Дебальцевого Володимир Проценко, який разом із козаком Козіциним засідав у міській раді, був виправданий. Одного з паліїв війни в Луганську Арсена Клінчаєва СБУ випустила в Росію. Дозволили втекти голові Луганської облради Валерію Голенку, який закликав у Луганськ російські війська в березні 2014. Продовжувати цей список можна довго", - додав екс-нардеп.

"Замість того, щоб зачистити Донбас від злочинців і державних зрадників, влада просто вирішила зрозуміти і пробачити організаторів війни. Звільнені від бойовиків території Донецької та Луганської областей знову віддали в руки людям, які запросили бойовиків і підбурювали людей на участь у конфлікті. Звільнений Донбас знову здали місцевим злочинним кланам, які ще на початку 90-х встановили над ним контроль. Як не сумно це визнавати, черговий договірняк між владою в Києві та донецькими кланами відбувся. Замість того, щоб карати справжніх організаторів незаконного референдуму і розпалювачів війни, карають переважно якихось стрілочників. Ось класичний приклад такого абсурду. У Дружківці суд дав 5 років умовного терміну пенсіонерці, яка займалася організацією "референдуму" 11 травня. Засудили якусь стару, в той час, як до влади міста немає питань! Ну така активна попалася пенсіонерка - сама на свій страх і ризик без всяких вказівок зверху організувала референдум, знайшла приміщення, домовилася з власниками, встановила виборчі урни, а мер Гнатенко абсолютно тут ні до чого. Повірити в таке може тільки повний ідіот. Шкода, що влада вважає нас такими ідіотами", - констатував Фірсов.

"Таку політику не можна назвати ніяк інакше, окрім як зрадою українського населення Донбасу і всього південного сходу. Сьогодні в країні виникла мода - підозрювати всіх жителів Донбасу в сепаратизмі. Усталений стереотип - виходець з Донецька, значить сепаратист. Але що робити жителям Донбасу, якщо держава не захищає їхні інтереси? Куди звертатися? Кому дзвонити? Покарати злочинців і колабораціоністів необхідно для того, щоб зберегти країну і забезпечити безпеку наших громадян. Адже поки зрадники контролюють Донбас, немає ніякої гарантії, що події весни 2014 року там не повторяться знову. Невже хтось думає, що одного разу зрадивши Україну, ці люди не зроблять це знову, коли їм випаде така можливість? Хіба не для того придумали закон, щоб захищати інтереси людей? Так чому ж на Донбасі закон не працює і українці знову залишені один на один зі злочинцями, які готові зруйнувати їхні будинки і їхні життя, якщо надійде такий наказ? Замість того, щоб діяти в національних інтересах України, послаблювати угруповання, орієнтовані на Росію і посилювати проукраїнські еліти Луганської та Донецької областей, Порошенко діє в Донбасі рівно навпаки. Люди, які в 2014 році намагалися проводити на Донбасі проукраїнську політику, були просто кинуті і залишилися без підтримки. Зате негласним смотрящим по Донецькій області є людина Іванющенка - Олег Недава. Цій ганьбі не може бути ніякого виправдання. Виходить, що жителів Донбасу спочатку віддають колабораціоністам, як кріпаків, а потім звинувачують у тому, що регіон є сепаратистським. А чи може бути інакше з таким підходом? Нам держава взагалі для чого потрібна? Хіба не для того, щоб тиснути в зародку всі деструктивні сили і посилювати конструктивні? Ми говоримо не про абстрактні речі. Загинули люди. Багато людей. Серед них були мої знайомі - молоді, здорові, чесні люди, щиро любили свою країну. І за це повинні відповісти конкретні злочинці. Не "терпили", а організатори, які керували процесом", - резюмував Фірсов.


Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 01

Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності осіб, які, за їхніми даними, сприяли бойовикам на Донбасі.

Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 02Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 03Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 04Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 05Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 06Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 07Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 08Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 09Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 10Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 11Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 12Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 13Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 14Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 15

Журналіст-блогер Денис Казанський.

Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 16Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 17

Екс-нардеп Єгор Фірсов.

Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 18

Нардеп (БПП) Мустафа Найєм.

Активісти пікетували АП з вимогою притягнути до відповідальності сепаратистів: Порошенко, роззуй очі! і Чому влада захищає зрадників? 19

Фото: Олег Богачук для Цензор.НЕТ


Источник: https://censor.net.ua/ua/v436326
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору