EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6825  12

 Семена на суді окупантів: журналіст має право висловлювати думку з приводу статусу Криму, в цьому немає ніякого злочину. ВІДЕО

На судовому засіданні в підконтрольному Кремлю Залізничному суді окупованого Сімферополя 3 квітня Микола Семена заявив, що будь-який журналіст має право висловлювати свою думку з приводу статусу Криму і брати участь у світовій дискусії про цей статус, яка зараз ведеться у світовій спільноті.

Про це Семена розповів у коментарі Крим.Реалії, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, на засіданні суду основну увагу приділяли встановленню авторства матеріалу, який фігурує в обвинуваченні, незважаючи на те, що сам журналіст на першому допиті 19 квітня 2016 року визнав авторство, і це є доведеним фактом.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Правозахисники зібрали інформацію про суддів, причетних до репресій в окупованому Криму. ІНФОГРАФІКА

"Сьогодні заслухали свідків із ФСБ, які проводили за мною стеження. Головна увага була приділена тому, що доводили, що я є автором цього матеріалу, хоча цього я ніколи не заперечував. Більше значення, на мій погляд, буде мати подальший хід розгляду справи, коли ми будемо говорити про те, що сама ця стаття не має складу злочину. Саме цьому аспекту приділяли мало уваги під час слідства", - сказав Микола Семена.Журналіст зазначив, що має намір на судовому засіданні довести, що "журналісти в даному випадку просто використовували своє право на публікацію думки, використовували своє право на свободу слова і правомірно брали участь у світовій дискусії щодо статусу Криму".

"Я говорив сьогодні у своєму запереченні обвинуваченню про те, що три роки статус Криму є, як мінімум, спірним. Його обговорюють у світовому масштабі, і будь-який журналіст чи засіб масової інформації мали право брати участь у цій дискусії і висловлювати свою думку вільно, відповідно до конституцій України та Російської Федерації, в цьому немає ніякого злочину", - підкреслив Микола Семена.

Він додав, що судове засідання було відкритим, на ньому були присутні представники засобів масової інформації, вони проводили аудіозапис судового засідання. Водночас суд відмовив адвокату Миколи Семени в можливості провести аудіо і відеозапис засідання.

7 грудня слідчий висунув журналістові Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Кримінальна справа, складена слідчими, складається з шести томів. На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на "свободу висловлення поглядів".

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв назвав Миколу Семену "порядним журналістом" і зазначив, що такі як він "не уживаються з окупаційним режимом в окупованому Криму".

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко назвав майбутній судовий процес над Семеною "судилищем", якому намагаються надати вигляду цивілізованого дійства.

Захист Миколи Семени, Міжнародна та Європейська Федерації журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки що домогтися не вдалося.
Источник: https://censor.net.ua/ua/v434824
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору