EN|RU|UK
 Суспільство
  21254  73
Матеріали за темою:

 Родина судді Госпсуду Харківської області Попович має незадекларований будинок і 5 автомобілів, - Prosud. ФОТО+ВІДЕО

Суддя Господарського суду Харківської області Ірина Попович не вказала в електронній декларації будинок у рекреаційній зоні під Харковом.

попович

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні Prosud.
...
"Чоловік судді Ірини Миколаївни, а також екс-прокурор Харкова протягом семи років (з 2007 по 2014 роки) - Попович Євген Миколайович", - пишуть ініціатори розслідування.
попович
"А це будинок площею 623 кв. м у рекреаційній зоні біля Харкова, де проживають Поповичі. Цього будинку ви не знайдете в електронній декларації судді Ірини Попович за 2015 рік", - сказано в матеріалі.

попович

"Однак, згідно з реєстром майнових прав, одноосібне право власності на цей будинок з 2010 року належить Поповичу Євгену Миколайовичу. Більш того, цей будинок фігурує в декларації судді Попович за 2014 рік. А значить, невнесення будинку в електронну декларацію є прямим порушенням закону про запобігання корупції. За таку "забудькуватість" суддя Ірина Попович може отримати покарання - 2 роки позбавлення волі", - зазначають автори розслідування.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Голова ВАСУ Нечитайло живе тільки на зарплату. Декларація

поповичпопович

Ділянка площею 0,75 га, на якій розташований будинок Поповича, раніше належала йому, проте з 2015 року право власності на неї має ТОВ "АІА Інтернейшнл Груп Інк". Згідно з декларацією судді Попович, її чоловікові належить 98% цієї компанії.

попович

поповичУ реєстрі юридичних осіб власниками компанії досі зазначені Тетяна Потапова, яка є партнером Поповича по ТОВ "Кор-П", і Микола Кириченко, який є тестем Поповича. Саме частку в розмірі 98%, власником якої був батько судді, вона задекларувала як таку, що належить її чоловікові.

"Крім ділянки, на якій розташована будівля, в довгостроковій оренді (терміном на 50 років) у власності чоловіка судді Попович є також і два сусідніх ділянки розмірами 1,8 і 0,55 га. Таким чином, у розпорядженні сім'ї Попович прямо або побічно є понад 3 га землі рекреаційного призначення. Загальна ціна оренди двох ділянок землі становить понад 185 тис. на рік, а це практично весь річний задекларований дохід сім'ї Попович", - інформує Prosud.

поповичпопович

попович

"Знімаючи на відео будинок, де проживає суддя Попович, ми також зафіксували частину елітного автопарку, що належить її родині. Сім'я Ірини Попович має найдорожчий автопарко серед суддів Господарського суду Харківської області. У власності родини Попович 5 елітних авто, загальна орієнтовна вартість яких становить не менше 164 тис. доларів: Lexus LX 570 2013 року випуску (від 80 тис. дол.), Hyundai h-1 2014 р. в. (від 37 тис. дол.), Mitsubishi L 200 2008 року в. (12 тис. дол.), Mercedes-Benz ML 320 cdi 4matic 2008 року в. (від 20 тис. дол.), Mercedes-Benz GL 320 cdi 2007 року в. (від 15 тис. дол.)", - стверджують автори матеріалу.

"Звідки такі кошти у прокурорсько-суддівської сім'ї? Можливо, частково пояснити це може так звана кооперативна схема Кернеса-Добкіна й участь ц ній Євгена Поповича", - йдеться в матеріалі.

Дивіться також: "Допомогла дружина і батьки", - заступник голови Апеляційного суду Полтавщини Гальонкін задекларував будинок-"церкву" площею 661 кв. м. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

"Якщо коротко, то з 2008 року в Харкові працювала схема безкоштовного виділення землі людям, близьким до тодішнього мера Михайла Добкіна і секретаря міської ради Геннадія Кернеса. Для того щоб отримати землю під будівництво, досить було зареєструвати обслуговуючий кооператив, в назві якого є словосполучення "житлово-будівельний" (бути таким при цьому було необов'язково). За такою схемою влада безоплатно передала в приватну власність 900 га землі вартістю 4,3 млрд при цьому багато кооперативів мали одних і тих же засновників. Саме за такою схемою житловому кооперативу "Тріумф" вдалося отримати частину рекреаційного лісу, де розташований знаменитий будинок Михайла Добкіна. Детальніше про це можна прочитати на порталі "Наші гроші", - пишуть ініціатори розслідування.

"Розслідувати законність цієї схеми повинна була прокуратура міста, яку в той час очолював Євген Попович. Але, як виявилося, пан Попович дуже добре знайомий з цією схемою і сам є її учасником. Так, у списку житлових кооперативів, які безкоштовно отримали землю від міського ради, є "Гаражно-будівельний кооператив "Перспектива-2012", засновниками якого є сам Євген Попович, бізнесмени Олексій Кошарний і Сергій Чирва", - зазначають автори.

попович

"Екс-водії прокуратури, крім виділеної їм землі, мали частки в низці компаній. Сьогодні одноосібним власником ТОВ "Сигма-1" є екс-прокурор Євген Попович, що підтверджується в декларації його дружини-судді. Цей факт знімає сумніви щодо того, що пан Попович міг бути не обізнаний про дії своїх підлеглих", - заявляють автори.

попович

"Крім "Сигма-1", Євген Попович має частки в таких компаніях, як ТОВ" Вайт 7 ", ТОВ" Кор-П "і є співзасновником ЖБК "Троян", де його партнером є Ігор Аріх - депутат Харківської міської ради та активний учасник процесу отримання землі за "кооперативною схемою", - повідомляє Prosud.

"До речі, справи щодо повернення незаконно виділених земельних ділянок зараз активно розглядаються в Господарському суді Харківської області - саме там, де працює суддею Ірина Попович. Але саме через відсутність своєчасної реакції з боку тодішнього прокурора міста і чоловіка Ірини Попович суд часто відмовляє в поверненні землі, мотивуючи це закінченням терміну позовної давності", - підкреслили вони.

Також читайте: Голова Вищого госпсуду Львов і його дружина тримають заощадження в гривні. Декларація

"Ми будемо вимагати від Вищої ради юстиції відмовити в призначенні Ірини Попович, а також активно стежити за розслідуванням відповідних органів щодо внесення суддею Попович недостовірних відомостей у декларацію, а також можливих фактів незаконного збагачення її сім'ї. Ця інформація буде нами офіційно передана в Національне антикорупційне бюро Україна, Національне агентство з питань запобігання корупції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Вищої ради юстиції", - пишуть автори.

Ірина Попович була призначена суддею Господарського суду Харківської області указом президента Віктора Януковича від 29 вересня 2010 року терміном на 5 років. У 2016 році Вища кваліфікаційна комісія суддів дала рекомендацію про призначення Попович суддею Господарського суду Харківської області безстроково.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v415286
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору