EN|RU|UK
 Суспільство
  2795  28

 Щодня в Україні помирає 10-15 осіб через непересадку органів, - медик-волонтер Шершнєв. ВIДЕО

Презумпція згоди на віддання здорових органів людини після її смерті для пересадки не вирішить проблеми трансплантології в Україні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю Idealist. media сказав медик-волонтер Олексій Шершнєв.

Також читайте: Робоча група МОЗ взялася за створення координаційного центру трансплантології

Разом із волонтерської командою People's Project Шершнєв реалізував унікальний для України проект з регенерації тканин. Завдяки цьому на ноги поставили не один десяток поранених українських бійців. Сьогодні Олексій звертає увагу на не менш актуальну і для АТОвців, і для інших українців тему - проблему трансплантації органів.

Він нагадав, що щодня в Україні помирає 10-15 осіб через непересадку органів.

Головна проблема в тому, що в Україні немає системи забору органів як такої. В першу чергу, це стосується пересадки нирок, печінки, серця, легенів.

Волонтер не вважає, що в Україні різко зросте кількість пересадки органів, якщо ввести презумпцію згоди на віддання своїх здорових органів після смерті. Про необхідність введення такої презумпції останнім часом багато говорять у ЗМІ.

"Я, хоч і не лікар, категорично проти презумпції згоди - саме в нашій державі. З тієї простої причини, що це буде ставити під сумнів законність дій лікарів - якщо вони будуть без згоди робити забір органів", - зазначив він.

Шершнєв підкреслив, що в Україні відбувається мізерна кількість пересадок, але вони все ж відбуваються. Тому, на його думку, перед тим, як змінювати систему, потрібно уточнити у фахівців, які практикують пересадки, яким чином їм допомогти вже сьогодні:

"Якщо поглянути на будь-яку статистику цивілізованих країн, то Україні потрібно кілька тисяч пересадок (на рік. - Ред.). Цей факт ніби як всі знають. З іншого боку, існуюча система в Україні здатна пересаджувати їх десь у тисячу разів менше. Точніше , за фактом вона так робить. Минулого року українська система зробила аж п'ять пересадок ...

Щодня на телебаченні з'являються сюжети: ось є така пацієнтка, їй потрібно зібрати гроші, повезти в Індію ... Так можна робити до нескінченності, поки ми не запустимо систему трасплантації так, як вона повинна діяти".

Він підкреслив, що проблема в Україні не з пересадкою органів, а в тому, що їх немає, де взяти.

"Ні в кого не виникає питання, як при такому поганому законі - в якому немає презумпції згоди, є купа моментів, - все таки пересаджують хоча б п'ять (органів, - ред.)".

Найважливішою проблемою він назвав відсутність бази реципієнтів і накладеної системи забору і доставки органів:

"Процедура забору органів - дуже складний з точки зору дисципліни регламенту процес. Є дуже короткий період часу, в який повинні відбутися певні речі - як "Отче наш". Якщо, припустимо, знайшлося серце, яке збігається за низкою параметрів з необхідною якійсь жінці. І було знайдено воно в Одесі о третій годині ночі. То це означає, що грубо кажучи, о восьмій ранку його повинні пересадити, наприклад, у Києві. При цьому пару годин реципієнт повинен перебувати в клініці на операційному столі, готуватися до операції. За цей час серце потрібно транспортувати. Все це буде відбуватися, якщо буде потужний реєстр, який буде управлятися оперативно, будуть вирішені всі питання на етапі забору. У цьому процесі, яке значення має закон з презумпцією згоди або думка якогось трансплантолога? Тут питання лежать більше в IT, всіх суварих процедурах, злагодженості роботи".

Шершнєв висловив думку, що держава не здатна організувати такий чіткий процес. Він зазначив, що вже сьогодні через політичні інтриги реформа трансплантації органів знову гальмується.

"Перетинається мільйон різних інтересів. Хтось у політику грає, хтось хоче, кров з носа, очолити новий орган з великим бюджетом і підпорядкуванням особисто прем'єр-міністру. Хтось хоче, щоб його це менше торкнулося. Це все добре, але щодня помирає більше десятка людей, які потребують трансплантації", - сказав медик-волонтер.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v411913
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору