EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  102385  156

 Протестні акції на південному сході організовували і фінансували з Москви. Цим займалися представники адміністрації президента РФ, - харківський сепаратист Бородавка. ВIДЕО

Харківський сепаратист, журналіст Андрій Бородавка, який навесні 2014 року працював в інтересах російської пропаганди, підтримував проросійських бойовиків і брав участь у спробі розпалювання військового конфлікту в Харкові, розповів про своє перебування в Росії і про те, як було влаштовано фінансування проросійських організацій у Харкові, а також про причини свого розчарування в "русском мире".

Про це він розповів у інтерв'ю службі новин "Вісті", передає Цензор.НЕТ.

...
Причиною своєї депортації з Росії сепаратист Бородавка вважає "незручні питання", які він ставив так званим "кураторам" проплат антидержавних акцій на території України. Бородавка зафіксував розкрадання великих сум, які мали "піти на Харків", керівниками проросійських рухів.

Також дивіться: "Я зробила дві успішні парламентські кампанії. Половина теперішньої Ради - моїх ручок справа", - після депортації російської агентки Столярової прокремлівська мережа і далі працює в Україні. ВIДЕО

"Протестні акції на південному сході вони багато планували, організовували, фінансували саме з Москви. Цим займалися представники адміністрації президента Росії", - заявив він.

"Я сам не очікував, що буду саме таким чином випханий із території Російської Федерації ... Став жертвою певних інтриг. Я вважав, що якщо Російська Федерація дала якісь певні надії людям, якісь гарантії, і коли люди ці опинилися в біді, їх кинули", - зазначив сепаратист.

"Гроші на проросійську діяльність виділяли і до подій 2013-2014 року, власне це роками - і в двотисячні роки і раніше, і є так звані "професійні росіяни", зокрема й у Харкові, проросійські організації, які отримували гранти через Російське консульство. За гроші кремлівські між організаціями була певна штовханина і конкуренція ... Були такі дні, коли в Харкові було по 2-3 мітинги "антимайданівські". Ті люди, які там хотіли стати лідерами, скажімо так, цього протестного руху, між ними була конкуренція, причина цієї конкуренції - заявити про себе як про організатора й отримати фінансування", - пояснив Бородавка.

"Щодо фінансування, я знаю, оскільки мені доводилося спілкуватися з представниками адміністрації президента Російської Федерації, з депутатом державної думи Маркеловим Михайлом, який з лютого 2015 року опікувався цими протестними акціями. Я знаю, було кілька періодів схеми організації роботи, фінансування, планування цих акцій. До лютого 2015 року були певні контрагенти, московські консалтингові агенції, які співпрацювали з адміністрацією президента. Замовником була адміністрація президента, вони були виконавцями. Наприклад, до лютого 2015 року цим займалася організація "Центр політичної кон'юнктури Росії", яку очолює Олексій Чєсноков. Це колишній працівник адміністрації президента, людина близька до Владислава Суркова. Виділяли значні кошти, з-поміж них і на інформаційну роботу. Були дві складові: організація протестних акцій і їх фінансування, і, відповідно, висвітлення у ЗМІ не тільки цих акцій. Були певні тематичні плани, теми, які "рекомендували" журналістам, блогерам для висвітлення саме цих питань. З кінця лютого 2015 року було переформатовано роботу. Представники АП стали безпосередньо працювати по регіонах, без посередників", - розповів сепаратист.

Читайте також: Одного з ватажків "ЛНР" заочно засудять на Луганщині

Також депортований із Російської Федерації учорашній прихильник "антимайдану" розповів, що на власних ребрах відчув, як працює правова і судова машини в РФ - каже, що в країні-агресорі порушують права тисяч іноземців.

"По всій території Росії тисячі іноземців, права яких порушують. Я два місяці просив скористатися своїми правами, просив конституцію Російської Федерації. Я стверджую, що ці травми (які він продемонстрував українським телеканалам після депортації в Україну. - Ред.) завдали мені на території Росії судові пристави: увечері абсолютно несподівано 2 липня мене запросили в бібліотеку, але внизу вже чекали "чорні чоловічки", це судові пристави в Росії, тобто не дали навіть піднятися назад у камеру, забрати ті речі, які були там. Тобто депортували в капцях на босу ногу і ось у тому, що ви на мені бачите. Коли я заявив про свої права, що дайте хоча би піднятися назад - я отримав кілька дарів. І потім при мені в буквальному сенсі катували громадян Азербайджану", - розповів сепаратист про свою депортацію з Росії.

"Виходить "русский мир" їх (проросійських сепаратистів. - Ред.) кинув. Я спілкувався з багатьма людьми, підтримував контакти із сім'ями хлопців, які виявилися в біді (їх арештували або затримали в Україні за сепаратизм. - Ред.) Більшість уже не вірить (в "русский мир". - Ред.). За 2,5 роки зрозуміти, що їх кинули, їх використовували - це нескладно", - резюмував сепаратист Бородавка.
Источник: https://censor.net.ua/ua/v403995
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору