EN|RU|UK
 Суспільство
  9123  7
Матеріали за темою:

 "Люди, які втратили все, починають спочатку": У конкурсі відеоробіт про бізнес переселенців перемогла історія пекаря з Маріуполя. ВІДЕО

Програма розвитку ООН в Україні оголосила переможців конкурсу соціального відео проекту "Великі Історії Малого Бізнесу".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Запуск єдиного реєстру вимушених переселенців планується на початок серпня, - Мінсоцполітики

Як повідомлялося раніше, молоді українські режисери в червні знімали соціальне відео про людей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході і підприємців-вимушених переселенців, які відкрили власний успішний бізнес.
Підприємці, які стали героями відео, раніше отримували гранти від Програми Розвитку ООН в Україні для створення власної справи. Бізнесменам вдалося зробити проекти корисними та прибутковими. Для того, щоб розповісти історії успіху підприємців-переселенців ПРООН разом із Molodiya Festival організували конкурс соціального відео "Великі Історії Малого Бізнесу".

За результатами голосування журі, перше місце посіла відеоробота, присвячена зворушливій історій пекаря.

Ігор Тернов - підприємець, який відкрив пекарню в місті Маріуполі.

Ігор власноруч пече хліб, а його дружина займається реалізацією продукції. Автор соціального відео і переможець конкурсу - український режисер Максим Люків.

Друге місце отримала знімальна команда PaperPlanes Production, яка розповіла історію переселенця з Луганська. Підприємець Павло Степанов у 70 років став власником кузні в Харківській області. Третє місце розділили дві команди - громадська організація "Ясно!" і режисер Дмитро Камінський. Одна з робіт була присвячена Синиці Яні. Через збройний конфлікту у Донецьку Яна була змушена покинути своє місто, але не змогла покинути рідний край. Саме любов до Донецького краю надихнула Яну зайнятися зеленим туризмом і заснувати проект "Туристичне село Крива Лука". Друге відео розповідає історію Оксани, викладача Донецького національного університету, який був евакуйований до Вінниці. Зараз жінка проживає в двох містах одночасно - Вінниці та Запоріжжі, адже Оксана в Запоріжжі відкрила дитячу наукову лабораторію та продовжує викладати в Донецькому національному університеті у Вінниці.

"Великі Історії Малого Бізнесу" - це не просто результативний і важливий проект для людей, він викликає теплі почуття. Коли ми надавали гранти і спостерігали, як люди, які втратили все, починають усе спочатку, ви не уявляєте, що наша команда відчувала в цей момент! Ми дуже пишаємося результатами підприємців. Для нас велика гордість бути причетними до цих бізнесів. Мене неодноразово запитували, хто мій фаворит? У Маріуполі за підтримки ПРООН відкрили пекарню. Мені особливо подобається ця справа, адже я особисто люблю пекти хліб. Іноді мої колеги жартують, що я не тим займаюся. Також, знаю, що під Києвом є майстерня з ремонту велосипедів. Я особисто ще не відвідував це підприємство, хоча ця компанія мені теж дуже подобається ", - розповів Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.


Членами журі конкурсу були представники міжнародних організацій, продюсери, кінорежисери й експерти соціальної реклами, серед яких: директор Представництва ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, музичний продюсер Олександр Ксенофонтов, креативний директор TABASCO в Україні Олександр Смирнов, кінокритик Володимир Войтенко та інші. Загальний призовий фонд конкурсу становить 50 000 грн: 1 місце - 25 000 грн, 2 місце - 15 000 грн, 3 місце - 10 000 грн.
Источник: https://censor.net.ua/ua/v395678
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору