EN|RU|UK
 Політика України
  1687  9

 "Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля", - родичі політв'язнів пікетували Раду. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Активісти і родичі українських політв'язнів Кремля пікетували будівлю Верховної Ради з вимогою ухвалити раніше узгоджений законопроект (№8205) про захист заручників Кремля. Разом з тим, учасники мітингу виступили категорично проти прийняття альтернативного йому законопроекту (№8337).

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ з місця подій.

Відео: Цензор.НЕТ, Олег Богачук

Сьогодні, 13 травня, активісти та родичі українських політв'язнів Кремля провели під будівлею Верховної Ради акцію "Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля". Вони вийшли з пікетом під будівлю Верховної Ради з плакатами, що закликають ухвалити законопроект №8205 про захист заручників Кремля і не ухвалювати альтернативний йому №8337. Вони також принесли під будівлю парламенту унітаз.

За словами організаторів акції, вони вирішили її провести, оскільки дізналися, що законопроект №8337 "Про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з тероризмом"(щодо основ соціального захисту заручників)" внесений до порядку денного роботи парламенту на поточний тиждень (13- 17 травня 2019 р.). Вони переконані: "цей законопроект тільки імітує захист заручників Кремля, але насправді не захищає ні політв'язнів, ні військових або цивільних заручників, ні їхні сім'ї".

"Законопроект №8205 визначає перелік гарантій, що надається заручникам на окупованій території або в РФ, і в цьому аспекті задовольняє як родичів, так і громадські, правозахисні організації (за умови внесення в нього низки важливих поправок). Цей законопроект був рекомендований до підтримки ВР у першому читанні Комітетом з прав людини. Законопроект - №8337 пропонує внести соціальний захист заручників за допомогою доповнення відповідними статтями законодавства про боротьбу з тероризмом. Він не передбачає підтримки, якої потребують заручники протягом ув'язнення. Родичі заручників, правозахисні організації, незалежні юристи неодноразово виходили з комунікаціями до депутатів, пояснювали, що закон №8337 не вирішує проблем заручників. Ми просили не вносити його до порядку денного і не виносити на голосування. Замість цього підтримати законопроект № 8205. Він реально може полегшити долю політв'язнів, якщо в нього будуть внесені необхідні поправки (а вони вже розроблені громадськими організаціями) перед другим читанням", - пояснили організатори акції, зазначивши, що раніше було досягнуто домовленостей з парламентаріями про підтримку законопроекту №8205, але замість цього до порядку денного потрапив інший законопроект.

"Закнопроект №8337, який зараз намагаються протягнути на голосування, дає настільки розмите визначення поняттю "заручник", що під нього не підпадає ні Сенцов, ні Балух, ні Панов, ні Гриб, ні хто-небудь з політв'язнів або заручників ОРДЛО. Цей закон надає монопольні повноваження СБУ вирішувати хто є заручником, а хто ні (це суперечить функціоналу СБУ). І цей закон не передбачає взагалі ніякої підтримки сім'ям у період, коли політв'язень, військовополонений або цивільний заручник перебуває в полоні. Тобто автори закону вважають, що держава має допомагати тільки тоді, коли людина вже звільнена. А як же оплата адвокатів для політв'язнів, поїздки до них на зустрічі, контроль їхнього стану, побачення, передачі, медична допомога? Хто з них залишиться живий, якщо допомоги не буде в період їх ув’язнення? Чому обіцянки сім'ям заручників (політв'язнів, військовим і цивільним заручникам ОРДЛО) про підтримку закону вкотре "зливають"?" - заявляють організатори акції.

Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 01
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 02
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 03
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 04
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 05
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 06
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 07
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 08
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 09
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 10
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 11
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 12
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 13
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 14
Депутати зливають в унітаз обіцянки підтримати заручників Кремля, - родичі політвязнів пікетували Раду 15

Фото: Цензор.НЕТ, Олег Богачук

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3126524
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору