EN|RU|UK
 Політика України
  1855  63

 Необхідно провести модернізацію систем водопостачання, інакше українці розплачуватимуться не просто зростанням тарифів на воду, а найціннішим - своїм здоров'ям, - "Укрводоканалекологія". ВIДЕО

В умовах відсутності стратегії розвитку та інвестицій українці розплачуватимуться не просто зростанням тарифів на воду. А найціннішим - своїм здоров'ям. Стан галузі сьогодні оцінюється як критичний.

Цю проблему обговорили на Міжнародному водному форумі в Яремчі, який зібрав керівників і фахівців водоканалів, міських голів та представників міжнародних фінансових організацій і минув під запитом: "А що українці будуть пити завтра?", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Асоціацію водоканалів України".

"Для того, щоб в Україні відбулася модернізація систем питного водопостачання і водовідведення, як мінімум на рівні кожної громади має бути стратегічне бачення інвестиційної програми. Що на місцевому рівні треба зробити на перспективу: рік, три, п’ять, 20, 30 років", - підкреслює Олена Бабак, депутат Верховної Ради

Перше, на чому наполягають представники галузі, - це необхідність прискорити розробку стратегії розвитку. Другий крок - тотальна інвентаризація всіх мереж міст і створення єдиної геосистеми, для того, щоб знати, які мережі потребують першочергових замін. Третій - це питання тарифної політики. Необґрунтовані тарифи призводять до того, що водоканали фактично заблоковані, всі кошти направляються на виживання. Четверте, не менш важливе питання, - це кадрова проблема.

"Водоканали перебувають у дуже складному стані: 70% потребує заміни мереж, дуже висока енергоємність щодо очищення стічних вод. Тому нам і потрібна стратегія розвитку. Щоб держава чітко сказала: що ми робимо водоканалам "паспорти", щоб наша галузь стала зрозуміла для світу, - коментує Ольга Бабій, віце-президент Асоціації "Укрводоканалекологія". - Є дуже багато іноземних екологічних фондів, які готові в нас інвестувати. Є іноземні інституції, які готові давати дешеві кредити, але вони до нас не йдуть. І це не через інфляційні причини. Причина тільки в тому, що в нас немає стратегії, а тому немає довіри".


Найбільш прикро, що в плані технологій і доступу до них сьогодні проблем немає. Але в розвиток втручається політика. І державні кошти йдуть на спортивні майданчики для мажоритарників, а не вирішення стратегічного для країни питання - водопостачання та водовідведення.

У таких умовах окремі водоканали таки пробують розвиватися. Як приклад зміни у водоканалах Івано-Франківська та Тернополя. Однак позитивний досвід Тернополя та Івано-Франківська одиничний. Всесвітній банк та інші міжнародні організації готові до співпраці. Перешкодою стає небажання змін у самих українців.

"Держава - це ми. Треба нам визначити ці правила, запропонувати їх та затвердити і рухатись цими правилами", - підсумовує заклик представників водопостачальної галузі президент Асоціації водоканалів України Дмитро Новицький.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3109187
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору