EN|RU|UK
 Економіка
  2111  50
Матеріали за темою:

 Україна може залучити до $8 мільярдів завдяки розблокуванню програми МВФ, - Аслунд. ВIДЕО

Доступ до фінансування МВФ, ЄС і Світового банку дозволить Україні утримувати досить стабільний курс гривні наступного року.

Про це в інтерв'ю Голосу Америки розповів аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Аслунд, пише Цензор.НЕТ.

"Україна, ймовірно, отримає два мільярди доларів від МВФ, два мільярди доларів від ЄС і Світового банку, уряд України, ймовірно, розмістить єврооблігації ще на два мільярди доларів, також державні компанії, ймовірно, розмістять євробонди на два мільярди доларів або більше", - зазначив Аслунд.

За його словами, "цього має бути достатньо, щоб Україна утримала доволі стабільний обмінний курс наступного року".

Аналітик також підкреслив, що програма МВФ дозволить врегулювати два основні чинники, які викликали стурбованість спостерігачів - обмежені резерви центробанку й обмеженість бюджетних коштів.

Нова програма МВФ дозволить наростити валютні резерви центрального банку, обсяг яких зараз становить близько $16,6 мільярда, що, на думку аналітика, є "абсолютним мінімумом". "Резерви виростуть до близько 25 мільярдів доларів. Це буде достатнім на наступний рік для України, коли відбудуться вибори", - зазначив Аслунд.

Нова програма Stand-By прийшла на заміну програмі розширеного фінансування EFF, обсяг якої був передбачений на рівні $17,5 мільярда, і яка мала закінчуватися в березні 2019 року. Нова програма розрахована до кінця року і це стане стабілізаційним фактором, на думку аналітика.

"З огляду на вибори, добре, що угода не буде закінчуватися в той же час, коли будуть проводитися президентські вибори. Таким чином, той факт, що угода триватиме до кінця наступного року є стабілізаційним фактором", - підкреслив аналітик.

Для того, щоб досягти домовленості про нову програму, Україна мусить виконати низку умов, нагадав дослідник.

"Перше - антикорупційний суд, законодавче рішення щодо якого ухвалили в червні. Друге - збільшення цін на газ на 23,5%, що вводиться в дію зараз, і третя умова - це бюджет з обмеженим дефіцитом. А 2,3% ВВП є абсолютно прийнятним для МВФ".

Таким чином, тепер необхідно лише прийняти закон про бюджет, який Рада має проголосувати в остаточному читанні, а президент - підписати.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні уряду в п'ятницю, 19 жовтня, Кабінет міністрів підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада. Відразу після цього МВФ оприлюднив заяву про те, що Міжнародний валютний фонд і уряд України прийшли до згоди про введення нової програми кредитування української економіки Stand-By замість програми розширеного фінансування EFF, яка завершується в наступному березні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3092763
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору