EN|RU|UK
 Суспільство
  24988  65
Матеріали за темою:

 85 років тому член ОУН Лемик убив енкаведиста Майлова, завдяки чому весь світ дізнався про Голодомор. ВIДЕО

85 років тому, коли в українських землях на повну лютував організований радянською владою Голодомор, ОУН здійснила атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові. Завдяки цьому весь світ дізнався про Голодомор в Україні, організований радянською владою.

Як інформує Цензор.НЕТ, цій темі присвячено черговий випуск передачі "Історична правда".

...

Організація Українських Націоналістів у червні 1933 року вирішила привернути увагу світової спільноти до трагедії, що відбувається в Україні. Прийнято рішення здійснити атентат на радянського дипломатичного представника у Львові. Однак цей акт не мав бути схожий на інші. Після успішного виконання оунівець мав залишитись на місці і здатися в руки поліції, щоб згодом на судовому процесі засудити дії радянської влади супроти українського народу.

21 жовтня 1933 року, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, Микола Лемик здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Андрія (Олексія) Майлова. За планом жертвою мав стати радянський віце-консул Михайло Голуб, проте в день замаху прийом вів Майлов, що було тільки на руку ОУН, оскільки Майлов за рангом був вище віце-консула, а також був співробітником спецслужб.

Перед пострілом Лемик сказав радянському дипломатові: "Це тобі за замучених українських селян".

Вбивство радянського дипломата було настільки резонансним, що ОУН домоглася свого - суд над Лемиком привернув увагу Європи. Західноєвропейська і американська преса писала про скоєний акт як "постріл на захист мільйонів".

Львівський суд, який відбувся в жовтні-листопаді 1933 року, засудив Лемика до смертної кари. Через деякий час смертна кара була замінена довічним ув'язненням.

На свободу Лемик вийшов на початку війни, восени 1939 року, коли німецька авіація почала бомбити польські міста, зокрема в'язницю в Седльце. Після багатоденних поневірянь і хвороби він потрапив до Кракова і знову на нелегальному становищі приєднався до національно-визвольної боротьби українців. У 1941-му він став одним із організаторів похідних груп ОУН і їхньої діяльності в Україні. Загинув легендарний месник від рук нацистів у жовтні 1941 року. Він був заарештований гестапо і розстріляний у Миргороді.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3092693
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору