EN|RU|UK
 Суспільство
  1804  21

 Курс для офіцерів, що допомагає визначати у бійців ознаки посттравматичного розладу, розробили в Україні, - Матіос. ВIДЕО

За 4,5 роки бойових дій в Україні зафіксовано 843 смерті і самогубства. Такою є офіційна цифра щодо суїцидів серед військовослужбовців.

"Війна нагородила учасників бойових дій стресом. Після демобілізації або повернення в місця дислокації починаються "інкубаційні періоди "посттравматичних розладів", - цитує Цензор.НЕТ інтерв'ю головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, показане на телеканалі "112".

За його словами, на всю армію в Україні - 300 психологів. 109 млн грн, виділених урядом на психологічну реабілітацію військовослужбовців, через бюрократичну тяганину, зокрема, Мінсоцполітики "забуло прописати процедуру освоєння", на це пішли лише частково.

Військова прокуратура разом з НДІ психіатрії та наркології МОЗ розробили тижневий курс для людей, у яких немає медосвіти. На це, зазначив головний військовий прокурор, не було отримано жодного фінансування. "У кожній роті є офіцер по роботі з особовим складом. Він бачить, що відбувається в підрозділі, але він не медик. І командир не медик. Командир сам піддається такому стресу,  це жахливо. Він повинен зателефонувати, що вбили бійця або поранили, це для людської психіки - нестерпна ноша. Ми розробили такі тестові методики, за якими офіцер по роботі з особовим складом зможе визначати ознаки посттравматичного розладу. Він може відбирати цих людей і відправляти з передової або не допускати випадків суїциду", - повідомив Матіос.

Перший курс закінчився цього тижня. Його пройшли понад сто офіцерів, медиків і військових капеланів.

За їхніми рекомендаціями бійців з ознаками посттравматичного розладу зможуть направляти на огляд, а це, впевнений Матіос, дозволить не допустити погіршення стану.

Також розроблена система реабілітації та адаптації військових після демобілізації.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3092463
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору