EN|RU|UK
 Політика України
  13455  296
Матеріали за темою:

 Екзарх Іларіон - Порошенку: "Ваше ім'я золотими літерами буде вписане з іменами правителів Київської Русі". ВIДЕО

Екзархи Вселенського Патріарха в Україні наголосили на провідній ролі Президента Петра Порошенка у процесі об’єднання православних християн та створенні єдиної помісної православної церкви.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Глави держави.

...

Архієпископ Памфільський Української Православної Церкви в США Даниїл під час зустрічі з Президентом подякував Главі держави за лідерство та бажання побачити єдність в українському народі. "Я сподіваюся, що ми вже незабаром разом служитимемо і святкуватимемо це велике об’єднання нашого українського народу", - наголосив Архієпископ.

Архієпископ Памфільський УПЦ в США також повідомив, що вони з Єпископом Іларіоном повернулися в Україну "для того, щоб продовжити роботу над останнім етапом, котрий доведе нас до об’єднавчого Собору, а тоді і до вручення новому предстоятелю остаточного документа - Томосу про незалежність, автокефалію української православної церкви".

"Як і попередньо ми будемо спілкуватися, готові до спілкування, надіємося на співпрацю з усіма лідерами і Української православної церкви Київського патріархату, і УАПЦ, включно з ієрархами і духовенством та мирянами Української православної церкви в лоні Російської православної церкви", - особливо наголосив архієпископ Даниїл.

Архієпископ Даниїл зазначив, що екзархи повернулися із Константинополя "із благою вістю, із історичною подією в житті українського народу". "І відразу хочу висловити вам слова привітання Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія. Ми мали з ним розмову відразу після закінчення Священного Синоду. І він просив передати Вам особисте привітання, а також і подяку за всі ті зусилля, котрих Ви доклали як Президент України, опікуючись цілим процесом об’єднання українських православних християн на території України", - сказав архієпископ.

"Я думаю, я не помилюся коли скажу, що це було історичне рішення Константинопольської Церкви-Матері щодо України, бо ще раз було підтверджено намір надання автокефалії українські православній церкві", - також наголосив він.

Єпископ Едмонтонський Української Православної Церкви в Канаді Іларіон, в свою чергу, наголосив: "11 жовтня 2018 року - це історичний день став днем проголошення, виражаючись світською мовою, декларації про духовний суверенітет українського народу. Подібно як 16 липня 1990 року - Декларації про державний суверенітет України".

"Ваше ім’я золотими літерами буде вписане з іменами правителів Київської Русі, Київської держави, Вашими попередниками - святим рівноапостольним князем Володимиром, Ярославом Мудрим - в історію України, які багато зробили для духовного розквіту свого народу", - сказав єпископ Іларіон.

Президент подякував екзархам. "Впевнений, що це служіння українському народові, це велике об’єднавче зусилля, яке докладає Матір-Церква, всупереч зусиллям тих, хто перешкоджає нашій єдності, - це величезна заслуга Вселенського Патріарха, величезна заслуга Матері-Церкви. Величезна подяка всьому Синодові", - сказав Петро Порошенко.

Він також зауважив, що порівняння декларацій державного суверенітету і церковного суверенітету "дуже точне для того, щоб більшість українців зрозуміли важливість цієї події". "Переконаний, що ця дата буде вписана в історію України як найважливіша. Як один із важливих етапів нашого державотворення", - наголосив президент.

За словами Президента, сьогодні зустріч з екзархами відбувається вперше після історичного рішення, яке було ухвалено на Синоді, рішення Вселенського Патріарха про надання автокефалії українській православній церкві

"Дуже дякую, бо це рішення було прийнято завдяки молитвам українського народу, молитвам Вселенського Патріарха Його Всесвятості Варфоломія. І це рішення довгоочікуване в Україні… Але впевнений у тому, що сьогодні я як Президент України від імені українського народу маю висловити слова щирої подяки Матері-Церкві, Його Всесвятості, Синоду, всім вірним і вам особисто за ту величезну роботу, яка була зроблена для того, щоб це стало можливим, щоб Господь почув наші молитви", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення про визнання канонічності УПЦ КП і УАПЦ.

Також була знята накладена РПЦ анафема на предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Рішенням Синоду в Україні почався процес створення автокефальної церкви.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3091605
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору