EN|RU|UK
 Політика України
  3508  41

 Близько 250 тисяч кримських татар і досі мешкає на півострові, при цьому окупанти завезли туди не менше 850 тисяч осіб, - Джемілєв. ВIДЕО

Точних даних про те, скільки кримських татар залишили захоплений півострів немає, як немає і даних про тих, хто залишилися.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Прямий" заявив уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Джемілєв, передає Цензор.НЕТ.

За підрахунками Джемілєва, до 2016 року окупований Крим покинули 20 тисяч його одноплемінників. "А виходили ми з того, що ті мешканці Криму, кримські татари, переважно які виїжджають до Криму, зверталися в організацію "КримSOS" за рішенням своїх якихось проблем. І там за прізвищами всі вони є - це близько 20 тисяч було", - повідомив він, уточнивши, що зараз ця цифра зросла до 25-30 тисяч.

Джемілєв також зазначив, що при цьому як і раніше проживають на півострові близько чверті мільйона кримських татар.

"Якщо до окупації, ми вважали, 280 тисяч, там народжуваність, все таке, то, напевно, десь 250. До окупації у нас була статистика про те, що кримські татари становлять 13,5 населення півострова. Етнічні українці - десь 23 %. Але росіяни через півроку після окупації провели свій перепис, згідно з яким чисельність етнічних росіян збільшилася десь 8%, етнічних українців - різко впала, а етнічних кримських татар - з 13,5% там вже значиться цифра 10%", - розповів уповноважений президента, погодившись із ведучим, який зазначив, що "в Росії можуть будь-які цифри намалювати". Він уточнив, що багато кримських татар взагалі не брали участі в цьому переписі.

За словами Джемілєва, кримські татари живуть практично по всьому Криму, хоча є кілька десятків компактних поселень.

"Скажімо, Карасубазарський район - по-російськи зараз називається Білогірський район - там найбільший відсоток кримських татар. Вони становлять десь 33% населення півострова. Сімферопольський район - десь 18%. Бахчисарайський - 25%. Але якщо Севастополь, то там 0,7%. Отаке от. Особливо їх мало на південному березі", - поінформував уповноважений. Це пов'язано ще з політикою СРСР із розселення.

Джемілєв також підтвердив, що окупаційна і центральна влада РФ роблять дуже багато для того, щоб русифікувати Крим.

"Знову-таки, я не можу сказати точних даних. Хоча якось я пресі говорив про те, що переселилися в Крим після окупації десь 500 тисяч осіб із Російської Федерації. А потім із Криму приїжджали люди і говорили: "Ні, ви щось зменшили цю цифру". Більше. Десь від 850 тисяч до мільйона осіб вони привезли. Там ще 250 тисяч - це було опубліковано в кримській пресі - з Донецької та Луганської областей, ось цих проросійських сторонніх людей привезли, що, загалом, створило досить-таки велику напругу в Криму", - повідомив нардеп.

Він нагадав, що загальне населення Криму було десь 2,5 мільйона осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3091489
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору