EN|RU|UK
 Суспільство
  4063  7

 Кримська єпархія УПЦ КП веде 4 позови проти Росії. Всі суди приймають українські документи, - архієпископ Климент. ВIДЕО

Кримська єпархія УПЦ КП подала і веде 4 позови проти Росії в судах різних інстанцій, зокрема в Європейському суді з прав людини. Всі суди приймають документи і закони, що були зареєстровані в Україні до окупації Криму.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це сказав архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент під час презентації дослідження "Релігійна окупація: утиски УПЦ КП в Криму" в Українському кризовому медіа-центрі.


...

Він повідомив, що на момент окупації Криму на півострові було зареєстровано 46 релігійних громад УПЦ КП, діяли 2 братства, 1 монастир, обряди проводили 25 священиків.

На сьогодні в УПЦ КП залишилося 9 приміщень, в яких віруючі здійснюють богослужіння.

"Це все пристосовані приміщення, які були придбані в період з 2000 по 2014 рік і оформлені під управлінням Кримської єпархії. Тобто, це власність Кримської єпархії. На сьогодні залишилося 5 священиків... По суті сьогодні Кримська єпархія залишилася в чисельній меншості. Але по можливості ми намагаємося продовжувати богослужіння. Частина священиків приїжджає з материка на 1-2 дні, щоб послужити на цих парафіях, які переважно розташовані в північній частині Криму", - зазначив Климент.

За його словами, УПЦ КП в Криму не перереєструвалася, і це є принциповою позицією.

"З 2014 року по 2018 рік завдяки підтримці Української Гельсінської групи і адвоката Сергія Зайця управління Кримської єпархії веде 4 позови проти Російської Федерації. Два безпосередньо стосуються Міністерства оборони Росії, і ще два позови були подані з приводу майна в Сімферополі. Хотів би звернути вашу увагу на те, що суди в Сімферополі і Севастополі приймають українські документи, українські статути, які були зареєстровані ще в 1996 році. У Сімфорополі від нас навіть не вимагають перекладу статуту російською мовою. У Севастополі вимагали переклад. У Калузі і Москві також вимагали. Але документи приймаються ті, які були видані до 2014 року".

Також зареєстровано справу в Європейському суді з прав людини.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3090482
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору