EN|RU|UK
 За кордоном
  22138  103

 Стрілянина та стихійні протести в Інгушетії: тисячі людей мітингують біля парламенту республіки проти договору про кордон із Чечнею. ВIДЕО

Стрілянина в Магасі (Інгушетія) на мітингу проти передачі земель Чечні почалася через те, що глава республіки Юнус-Бек Євкуров спробував вийти до учасників акції, щоб урезонити їх. Євкуров хотів вийти і поговорити з людьми, але народ зустрів його криками, хтось із демонстрантів став кидати в бік глави республіки пляшки. Після цього охорона Євкурова стала стріляти в повітря.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на інформаційне агентство "Znak".

...

Тим часом зазначимо, що із сайту глави республіки зник запис про те, що договір між Інгушетією та Чечнею про передачу земель був ратифікований місцевими депутатами. Запис від імені прес-служби було опубліковано вранці, тепер же його на сайті немає.

Стихійні протести проти передачі земель в Інгушетії тривають вже кілька днів. Вони почалися напередодні підписання договору між главами двох республік - Юнус-Беком Євкуровим і керівником Чечні Рамзаном Кадировим. Сьогодні на стихійному мітингу в Магасі, за деякими даними, беруть участь близько 5 тис. осіб.

Проте документ був підписаний 26 вересня. Договір стосується закріплення адміністративного кордону між регіонами, який не було визначено з 1991 року. Документ передбачає рівноцінний обмін територіями, куди не входять міста і селища. Сьогодні 17 з 25 депутатів регіонального парламенту Інгушетії ратифікували цю угоду.

Тим часом глава Конституційного суду Інгушетії Аюп Гагієв заявив, що парламент, який ратифікував угоду між республіками про взаємний обмін територіями, не міг приймати таке рішення без урахування думки жителів Інгушетії. "Відповідно до статті 111 Конституції Інгушетії створення, скасування адміністративно-територіальних одиниць і утворень, встановлення і зміна меж між ними, їхнє найменування та перейменування, інші питання адміністративно-територіального устрою вирішуються відповідно до федеральних законів і законів республіки з урахуванням думки населення відповідної території", - пояснив Аюп Гагієв.

При цьому голова КС Росії зазначив, що порядок врахування думки населення із зазначених питань визначено в Конституційному законі Інгушетії "Про референдум Республіки Інгушетія". Він передбачає, що на референдум обов'язково виносяться питання про зміну статусу, найменування республіки, її поділу чи об'єднання з іншими суб'єктами РФ, зміни її території або кордонів відповідно до російського законодавства.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3089653
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору