EN|RU|UK
 Суспільство
  1135  29

 В умовах гібридної війни основне завдання - захист державних інститутів від дестабілізації, - Князєв. ВIДЕО

В Нацполіції створено нові підрозділи, покликані протидіяти сучасним загрозам – кіберзлочинам та організованій злочинності.

Про це голова відомства заявив 2 жовтня під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з міністром з питань безпеки Великої Британії Беном Уоллесом, пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Нацполіції.

Сергій Князєв зауважив, що у зв’язку з агресією Російської Федерації Нацполіція працює у досить специфічних умовах.

"Ми перебуваємо в стані агресії Російської Федерації, що ускладнює або дає специфічну складову нашій роботі. Ця війна – гібридна. А це означає, що основним нашим завданням – є захист державних інституцій від дестабілізації всередині держави", – наголосив очільник НПУ.

З цією метою, за словами Сергія Князєва, на сьогодні одним з пріоритетних завдань є створення сучасного європейського поліцейського офісу.

"Враховуючи те, що ми перебуваємо на стадії реформування Національної поліції з основною тезою створити сучасний європейський поліцейський офіс, ми проводимо зміни найперше не тільки в секторі публічної безпеки, а й в секторі кримінальної поліції", – заявив він.

Під час зустрічі сторони також обговорили шляхи співпраці українських і британських правоохоронців у питаннях протидії оргзлочинності та кіберзагрозам. Адже саме ці форми злочинності можуть впливати на життя країни, ведучи діяльність поза її межами.

Перший заступник глави Нацполіції В’ячеслав Аброськін підкреслив, що російська агресія на території України виражається не лише у військових діях на сході держави. Зокрема, йдеться і про активні дії спецслужб країни-агресора, направлених на дестабілізацію ситуації шляхом впливу на організовану злочинність в Україні.

Тому у відомстві створені окремі підрозділи, які займаються протидією оргзлочинності, використовуючи при цьому сучасні аналітичні та технічні напрацювання. Так, в управлінні кримінального аналізу напрацьовано підходи по створенню програмного забезпечення європейського зразка. Воно має на меті спростити роботу аналітика та підвищити її ефективність. Окрім того, вже впроваджено програми, які вивели роботу поліції на новий якісний рівень.

Так, для забезпечення комплексного підходу у боротьбі з організованою злочинністю Нацполіція впровадила тестову систему оцінки загроз "SOCTA". Такий аналіз інформації дозволить вирішити найбільш актуальні сфери злочинності та сформувати рейтинг небезпечних груп.

"Для того, щоб розуміти усі ризики цієї агресії та вивчати усі відповідні напрямки, ми зараз і займаємось створенням таких спеціальних програм, як "SOCTA". І для нас є важливим досвід Великої Британії у створенні таких програм. Зі свого боку ми готові поділитися тим, що ми напрацювали у ході гібридної війни, пов’язаної саме з організованою злочинністю", – наголосив В’ячеслав Аброськін.

За словами глави МВС України Арсена Авакова, найближчим часом між Національною поліцією України та Національним кримінальним агентством Великобританії (NCA) та Національним агентством по боротьбі із кіберзлочинами буде підписано меморандум про поглиблення співпраці та взаємний обмін оперативними даними.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3089264
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору