EN|RU|UK
 Політика України
  2015  26

 Росія декларує прихильність "Мінську", але підштовхує від нього відмовитися, щоб Україна почала безпосередньо взаємодіяти з терористами "Л/ДНР", - Черниш. ВIДЕО

Мінські угоди - додаток до резолюції Ради безпеки ООН, згідно з якою саме виконання комплексу заходів, передбачених "Мінськом", - це дорожня карта щодо досягнення миру.

Про це в інтерв'ю Радіо Донбас Реалії розповів міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, інформує Цензор.НЕТ.

Він упевнений, що Україну провокують вийти з Мінського процесу. "У цьому процесі присутні представники двох територій, але весь процес ведеться між Росією та Україною за посередництва ОБСЄ. Російська сторона вийшла з СЦКК, згадайте. Вони все підводять до того, щоб Україна вела переговори з главами "новостворених" органів на території непідконтрольної частини Донбасу. Мовляв, вони "легітимні", оскільки не регулюються Мінським процесом. Росія хоче посадити за один стіл переговорів українську владу і так званих "легітимних представників", - зазначив міністр.

Крім того, Черниш обґрунтував важливість для України Мінських угод. За його словами, це - додаток до резолюції Ради безпеки ООН №2202. "За неї проголосували США, Франція, Велика Британія, Китай і Росія. Чому Радбез це розглядав? Бо будь-яка загроза миру і безпеці, згідно зі статутом ООН, підлягає його розгляду. Згідно з рішенням Радбезу, саме виконання комплексу заходів, передбачених "Мінськом", - це дорожня карта щодо досягнення миру. І кінцева мета цих домовленостей - не просто відсутність стілянини, а мирне повернення територій під юрисдикцію України", - підкреслив він.

Черниш пояснив, що, хоча Росія порушила "всі мислимі і немислимі норми міжнародного права", система міжнародної безпеки, встановлена ​​після Другої світової війни, передбачає, що будь-який механізм вирішення міжнародних суперечок проходить через Радбез ООН, де Росія має блокуючий голос.

"Якраз Росія декларує прихильність Мінським угодами, але непрямо створює передумови від них відмовитися і укладати наступну угоду безпосередньо між Україною та начебто  "незалежними" людьми з Донецька і Луганська", - констатував глава МінТОТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3086459
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору