EN|RU|UK
 Економіка, Технології
  14866  77

 Економічніші, потужніші і дешевші за аналоги: понад 50 унікальних авіадвигунів АІ-450, розроблених у Запоріжжі, вже продали на експорт. ВIДЕО

Запорізьке конструкторське бюро "Івченко-Прогрес" розробило унікальні моделі авіадвигунів, які економічніші, потужніші і дешевші за закордонні аналоги.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в сюжеті "Факти. ICTV".

...
Угоди з продажу авіадвигунів міжнародним авіабудівним компаніям вже укладені, втім, зацікавлені національною високотехнологічною продукцією й українські компанії.

За обробкою деталей для останнього винаходу Запорізького конструкторського бюро Івченко-Прогрес - вертолітного двигуна АІ-450М - ретельно стежить оператор програмного управління майже з 20-річним досвідом Олександр Жарик. За його словами, навіть найменша похибка тут неприпустима - робота ювелірна.

"Міліметр в авіації - це дуже багато. У нас йдуть сотки, частки сотих, мікрони. Ось такі ми тримаємо розміри", - розповідає Олександр.

Держпідприємство "Івченко-Прогрес" за більш ніж 70 років своєї історії отримало славу центру унікальних розробок: від надпотужних моторів для літаків-велетнів "Руслан" до обладнання для легких гелікоптерів.

Серед останніх - ретельно модифікований вертоліт Мі-2, який охрестили "Надією" (МСБ-2), з новим прогресівським двигуном АІ-450М (потужністю 465 к.с.), який вперше піднявся в небо цього року в квітні.

Запорізькі інженери запевняють, що їхнє нове дітище нічим не поступається закордонним аналогам, а коштує на 20% дешевше. За цей зразок, як тільки він з'явився на авіаринку, відразу ж вхопилися турецькі і китайські компанії.

"Ми провели дуже хороший маркетинг ринку, побачили нішу - що зараз дуже потрібні легкі вертольоти і легкі літаки - і почали розробку цього двигуна. На сьогодні вже продано понад 50 моторів, укладено контракти", - розповів директор і генеральний конструктор ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" Ігор Кравченко.

Запорізький двигун припав до душі і австрійським авіабудівникам. Вони вже уклали угоди і встановлюють їх на свої легкі літаки DART-450 (версія двигуна АИ-450С).

На цей момент компанія проводить випробування нової модифікації двигуна АІ-450 для легких літаків. Прогресівці щодня фіксують його стендові характеристики вже тиждень - до двигуна за цей час ніяких нарікань.

"Ми йдемо за програмою, написаною нашим КБ, і перевіряємо цей новий двигун за режимом певним. Ми вкладаємося в заявлені параметри", - розповідає провідний інженер випробувальної станції Бюро Євген Дворядкін.

За словами запорізьких інженерів, нова модель вийшла найбільш економічною та потужною з усієї серії. Вже укладено перші контракти на поставку цих моторів.

"У цього двигуна дуже високі економічні показники. Питома витрата палива чудова", - розповідає начальник випробувальної станції Бюро Максим Гуменний.

Так, потужність нового мотора становить 750 к.с., а витрата палива - всього 132 кг на годину.

Зі своїми новими двигунами запорізькі моторобудівники наступного тижня вирушать у Дніпро, на головний інженерний фестиваль Східної Європи - Interpipe TechFest 2018, який відбудеться вже втретє.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3085765
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору