EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5873  104

 Діти прийшли в перший клас і в багатьох школах не побачили нових парт. А гроші лежать на рахунках органів місцевого самоврядування, - Гриневич. ВIДЕО

Уряд виділив 1 млрд грн на оновлення початкової школи, однак на місцях ці гроші освоїли по-різному. У деяких областях освоєно лише 10% від наданих субвенцій.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич сказала з трибуни Верховної Ради.


...

Вона нагадала, що цього року в перший клас пішло на 40 тисяч дітей більше, ніж минулого року.

За її словами, уряд "пішов на безпрецедентні інвестиції" і виділив 1 млрд грн на оновлення освітнього середовища початкової школи (облаштування та обладнання), однак на місцях ці гроші освоїли по-різному.

"Ми самі не здійснюємо закупівлі. Ми віддали гроші органам місцевого самоврядування, тобто, засновникам навчальних закладів. Як показала практика, з цим завданням вони не змогли впоратися достатньо ефективно ... Діти прийшли в перший клас і в багатьох школах не побачили ні нових парт, ні нових матеріалів для навчання. А насправді гроші лежать на рахунках органів місцевого самоврядування", - підкреслила міністр.

Субвенція на друкування підручників пішла 7 місяців тому, на виготовлення меблів - 4 місяці тому. Однак на сьогодні вони не використані навіть на половину, зазначила Гриневич.

"Кожна копійка - цільова. Вона ні на що інше не може бути використана. Є області і громади, які поставили в усі школи оновлен середовище. Але в першу чергу чути голос тих батьків, де цього не зробили. Наприклад, у Миколаївській області субвенція на "нову школу" станом на 27 серпня була використана на 10%! Це дуже безвідповідальна позиція", - сказала вона.

За словами глави міністерства, створюється координаційний орган, який буде "підштовхувати органи місцевого самоврядування з приводу того, як вони виконують свої зобов'язання щодо "нової української школи".

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3085016
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору