EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6310  56

 Працівникам ліквідованого Верховного Суду України продовжують платити зарплати. Виплачено майже 100 млн грн, - Наші гроші. ВIДЕО

Від початку 2018 року на утримання 4 судів у складі ліквідованого Верховного Суду України витратили майже 109 мільйонів гривень, переважно - на зарплати. Усі ці структури мали бути повністю ліквідовані після запуску нового Верховного Суду в грудні 2017-го.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в сюжеті програми "Наші гроші".

...

Згідно з відповіддю Держказначейства на запит журналістів, від початку року до 17 серпня Верховний Суд України використав майже 41 мільйон гривень, Вищий адмінсуд - понад 27 мільйонів гривень, Вищий господарський - близько 24 мільйонів гривень, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ - 16 мільйонів гривень.

Понад 84% цих коштів пішли на зарплати суддям і працівникам апарату.

Зокрема, фонд оплати праці станом на 24 липня цього року становив для Верховного Суду України - понад 36 мільйонів гривень, Вищого адмінсуду - майже 23 мільйони гривень, Вищого господарського - близько 20 мільйонів гривень, Вищого спеціалізованого з розгляду цивільних і кримінальних справ - понад 13 мільйонів гривень.

Таким чином, судді, які не здійснюють правосуддя, продовжують отримувати суддівську зарплату, але без будь-яких доплат. Щомісячний оклад судді становить 20 тисяч гривень, у суддів неробочого Верховного Суду України - майже 23 тисячі гривень.

Крім того, судді, які не пройшли конкурс до нового Верховного Суду, називають ліквідацію старого суду неконституційною і бажають потрапити до нового Верховного Суду без конкурсу.

Вища кваліфікаційна комісія рекомендує їм переходити в апеляційні суди, однак вони відмовляються.

Судді формально ліквідованих судів здебільшого запевняють, що на старому робочому місці займаються саморозвитком і вивченням законодавства, але деякі чесно зізнаються, що не роблять на роботі нічого.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3084404
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору