EN|RU|UK
 Політика України
  16120  200

 У серпні 2014 Іловайськ вже не мав для нас жодного стратегічного значення, - Муженко. ВIДЕО

Іловайськ у серпні 2014 року не мав стратегічного значення для сил антитерористичної операції.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці в Facebook написав начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, виклавши уривки зі свого інтерв'ю для документального фільму про події під Іловайськом у 2014 році.

...

"З дозволу керівництва знімальної групи, яка працює над створенням документального фільму про Іловайські бої 2014-го року, подаю уривки зі свого інтерв'ю. Сподіваюся, що у них є відповіді на багато питань, що цікавлять українське суспільство в ці дні", - пише Муженко.

"Іловайськ у липні мав певний інтерес для нас як велика вузлова станція, і він у наших планах розглядався як один із тактичних епізодів, тактичних завдань, які вирішувалися в ході всієї операції. Операція мала широкий розмах, понад 400 км по фронту. Іловайськ як населений пункт - це було просто одне з тактичних завдань всієї операції. Якогось стратегічного значення він для нас не мав, особливо вже в серпні, коли ми контролювали Кутейниково. А Кутейниково надало нам можливість перерізати саме залізничне сполучення з Росією - залізничну гілку, яка йде через Амвросіївку - Кутейникове на Іловайськ, а потім на Макіївку і Донецьк. Тобто, нам не було такої необхідності ставити Іловайськ як якийсь стратегічний центр, який необхідно було взяти", - зазначив Муженко.

За його словами, 19 серпня сили АТО взяли під контроль Ясинувату.

"Десь після 23-24 години 95-ту бригаду ми вивели на відновлення боєздатності тому, що ми мали для неї ще кілька завдань, які вона повинна була вирішувати. Їх мали замінити підрозділи Національної гвардії, які були введені теж до Ясинуватої" , - згадує він.

"На допомогу цим підрозділам надалі повинні були підійти підрозділи 93-ї окремої механізованої бригади. Але до ранку там мали залишатися підрозділи Національної гвардії, які могли утримувати контроль над Ясинуватою. З виходом 95-ї бригади, підрозділи Національної гвардії залишили Ясинувату і на ранок ми виявили те, що Ясинувата знову перебуває під контролем бойовиків. Перед нами постало питання повернення контролю над Ясинуватою, і виникла пропозиція, щоб не зв'язуватися з Ясинуватою, а зосередити свої зусилля на Іловайську", - продовжив Муженко.

За його словами, для дій на Іловайському напрямку була створена група з підрозділів, добровільних батальйонів МВС.

"Від нас тоді була залучена від їхнього імені (МВС) тільки механізована група - це техніка 51-ї бригади, частково техніка ротно-тактичної групи 17-ї бригади. Потім там ще була збірна (група) з 93-ї бригади, яка підтягувалася за рішенням керівника сектора "Б" генерала (Руслана. - Ред.) Хомчака. І управління мало б здійснюватися ними", - уточнив Муженко.

Він поінформував, що тоді Хомчак "проявив ініціативу в плані того, що "я хочу туди поїхати, організувати взаємодію".

"Я, до речі, йому сказав, там досить полковника з вашого штабу для того, щоб він підтримував цю взаємодію. Ваше завдання управляти підрозділами в усьому секторі. Він попросився, (сказав. - Ред.) буквально поїде, організує взаємодію, подивиться, там розбереться в ситуації і повернеться. Ну так сталося, що вже в період 20-21 серпня зав'язалися ці бої за Іловайськ, і він там так і залишився і вже виходив безпосередньо в ніч з 28 на 29 серпня 14-го року", - зазначив Муженко .

Крім того, глава Генштабу допускає, що деякі політики і бізнесмени були зацікавлені в штурмі Іловайська в 2014 році.

"Я думаю, що такий вплив був. Я не можу навести якусь фактуру вам, я думаю, що є досить компетентні органи, які повинні займатися і мати певну інформацію. Це одне, а друге те, що я знаю про цю нараду, яка була у Корбана. Така інформація у нас була.

Була інформація також про нараду, яка була в Курахово. Там теж питання розглядалися про важливість критичних об'єктів на території Донецької області. Були там, я так розумію, і певні плани взяття під контроль Іловайська. Це був просто проміжний етап до заволодіння якимись серйозними об'єктами. Можливо ТЕС, можливо якийсь інший об'єкт на території Донецької області...

Наскільки вони вплинули, я зараз не можу пояснити, краще запитати у тих командирів батальйонів і у тих людей, які, як ви кажете, мали, або могли мати вплив. Я такий варіант не виключаю".

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3083081
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору