EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2419  73

 Законодавство про ІНП Польщі створює простір для маніпуляцій та атаки на свободу слова, - Клімкін. ВIДЕО

Відмова Інституту нацпам'яті Польщі відкрити розслідування проти Купріяновича ознаменувала перемогу здорового глузду, проте сам факт існування в Польщі відповідного законодавства залишає простір для маніпуляцій.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку в Фейсбук глави МЗС.

...

"Припинення кримінального переслідування відомого історика та громадського діяча Григорія Куприяновича викликає у мене дуже змішані почуття.
Те, що зробив Інститут національної пам'яті Польщі, дуже важливо для нього особисто з людської точки зору, і власне, це і є перемога здорового глузду як такого.
Але основа, саме існування цього законодавства, зміни до закону про Інститут національної пам'яті, вони залишаються. Залишається простір для маніпуляцій, залишається простір для атаки на свободу слова та свободу думки", - сказав Клімкін.

На думку українського міністра чинний закон про польський Інституті нацпам'яті "є дуже поганим для всіх, але, насамперед для Польщі і для поляків".

Нагадуємо, в Польщі з 1 березня набули чинності зміни до закону про Інститут національної пам'яті. Відповідно до закону органи правосуддя Польщі зможуть залучати до кримінальної відповідальності з перспективою ув'язнення до трьох років, зокрема і тих, хто буде заперечувати злочини "українських націоналістів" проти громадян Польщі, скоєних у період 1925-1950 рр.

Окружна прокуратура в місті Замостя Люблінського воєводства почала розслідування щодо висловлювань голови Українського товариства Григорія Купріяновича під час пам'ятних заходів 8 липня в Сагрині з вшанування пам'яті українців, убитих польським збройним підпіллям у 1944 році.

Воєвода Люблінського воєводства Пшемислав Чарнек у своїй заяві стверджує, що українець "образив польський народ", що потрапляє під кримінальну відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" у світлі положення закону про Інститут національної пам'яті Польщі.

23 серпня польський Інститут національної пам'яті відмовився починати розслідування проти Купріяновича.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3082867
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору