EN|RU|UK
 Події, За кордоном
  6615  95

 Двох українців у Греції засудили до 180 років в'язниці за перевезення нелегалів, у МЗС сподіваються на їхнє швидке звільнення. ВІДЕО+ФОТО

Як розповіла перекладачка прокуратури міста Пірей Лідія Костів, місцевий суд ухвалив вирок двом українцям - музикантові івано-франківського гурту "Перкалаба" Сергію Шваюку і його товаришеві Петру Литвинчуку.

Про це, як інформує Цензор.НЕТ, йдеться в матеріалі Марії Горбань, опублікованому Слідство.Інфо.

Мати Петра Литвинчука розповіла журналістам, що чоловіки поїхали до Туреччини на цілком законну роботу. Їм пропонували бути помічниками капітана на прогулянковій яхті. За її словами, незабаром, уже в Туреччині, роботодавці змусили українців перевозити на яхті мігрантів, причому за відмову невідомі озброєні люди погрожували фізичною розправою.

"Коли їх затримала берегова охорона Греції, вони деякий час не знали, у чому їх звинувачують. Тут і вони постраждали, оскільки їх змусили керувати цією яхтою", - сказала вона.

Перекладачка Лідія Костів пояснила, що, згідно з грецьким законодавством, чоловіки вчинили правопорушення відразу за кількома статтями. Це і незаконний перетин кордонів країни Європейського Союзу, створення небезпеки для життя людей через перенавантаження яхти і відсутність рятувальних засобів.

"Також під час затримання у Петра і Сергія не було документів на керування яхтою", - пояснила вона.

Журналісти агенції Слідство.Інфо зв’язалися із грецьким адвокатом українців. Захаріяс Кессес пояснив, що такі великі терміни обумовлені особливостями грецького законодавства. І розповів, що, окрім Петра Литвинчука і Сергія Шваюка, на яхті були ще 63 нелегальні мігранти. "Під час оголошення вироку за кожного нелегального мігранта можуть додавати 10-15 років. Спочатку їм загрожувало 630 років за гратами", - сказав він.

Двох українців у Греції засудили до 180 років вязниці за перевезення нелегалів, у МЗС сподіваються на їхнє швидке звільнення 01

Агенції Слідство.Інфо вдалося з’ясувати, що на таку роботу в Туреччині українців вербують найчастіше в морських регіонах України. При цьому справді пропонують законну роботу і хороший заробіток на туристичних яхтах у Туреччині (близько 2-3 тисяч доларів). Якщо вірити рідним ув'язнених, жоден із них не знав, що частиною роботи будуть перевезення нелегалів.

Як заявив заступник глави департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Василь Кирилич телеканалу "Прямий", верхня межа санкції за таке правопорушення - 25 років, а більші цифри є морально-пропагандистськими або превентивними.

Він також підкреслив, що грецький суд вперше за останні три роки застосував найменший коефіцієнт - шість років за кожного перевезеного нелегального мігранта.

"Є підстави сподіватися, що шість років за кожного буде зменшено до п'яти, а це значить перекваліфікацію статті на одну п'яту або третину загального терміну відбування - звільнення, можливо, через нетривалий проміжок часу", - додав Кирилич.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3077838
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору