EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  28342  136

 Корчинська звернулася до Муженка: Руки геть від добровольчих підрозділів і добровольців-медиків. ВIДЕО

Сьогодні "кишенькові волонтери", наближені до начальника Генерального штабу, намагаються скомпрометувати добровольчі рух, зокрема добровольців-медиків.

Як передає Цензор.НЕТ, про це народний депутат України, медичний координатор АТО/ООС Оксана Корчинська заявила у своєму зверненні до начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка.

...

"Пане генерале, звертаюся до вас з надією на те, що все-таки у вас ще є розуміння того, що добровольчий рух потрібен нашій Україні, що добровольчий рух потрібен фронту. Наші добровольці чотири роки пліч-о-пліч із героями Збройних сил України щодня захищають Батьківщину. У нас тисячі героїв загинули, у нас десятки тисяч поранених. Ми б не змогли рятувати їх життя, якби в 2015 році нам для того, щоб організувати єдину систему медичної допомоги всіх відомств (Міністерства охорони здоров'я, Міноборони, МВС, медичної академії наук , Служби безпеки України), ми не зробили цей штаб і положення, у рамках якого ми працюємо вже чотири роки. Тому що за Бюджетним кодексом України ми не маємо права надавати медичну допомогу, якщо це не відповідає даним бюджету міністерства. Для того, щоб зруйнувати всі ці кордони, ми організували цей штаб, який зараз ваші наближені волонтери намагаються скомпрометувати, говорячи, що він не дійсний, що я як координатор також не маю права виконувати свої обов'язки.

Мені ніхто не платить зарплату, я це роблю як волонтер і доброволець, тому що чотири роки тому 5 чоловіків моєї сім'ї, тобто всі чоловіки моєї сім'ї, пішли на фронт. Трьох із них було поранено. Деякі залишилися інвалідами.

...

Ми організували цю міжвідомчу систему, де працюють цивільні районні лікарні, у яких працюють героїчні військові лікарі. Забезпечення відбувається з військового бюджету Міністерства оборони України та з комунальних бюджетів кожного закладу. Ми починали з 17 стабілізаційних пунктів, а зараз це - 11. Потім ми відправляємо в мобільні госпіталі. Ми відправляємо в мобільні госпіталі незалежно від того, чи це мирне населення постраждало від артилерійських ударів, чи в нас поранені військовослужбовці, нацгвардійці, добровольці або волонтери. Єдиний алгоритм, який ми розробили в зоні АТО, діє вже 4 роки.

Зараз ваші волонтери стверджують, що цей алгоритм більше не працює в зв'язку з тим, що підписано новий закон "Про реінтеграція Донбасу". Ми не розуміємо, як ви встигли десятки тисяч законодавчих актів переробити, у яких звучала Антитерористична операція, на операцію Об'єднаних сил. Тому що, звичайно ж, за Бюджетним кодексом, за законами України, у цьому випадку операція Об'єднаних сил продовжує, а не заперечує антитерористичну операцію. Вона продовжує виводити нас на нові стандарти.

...

Зараз чотири роки пліч-о-пліч добровольці під керівництвом Збройних сил відстоюють і повертають нашу землю, гинуть за неї. І не дозволено жодним волонтерам, які збираються у вас щосуботи в кабінетах, які, на жаль, досі не підписали контракт із ЗСУ, розтирати імена наших командирів як Збройних сил, так і добровольців.

Я розумію мету - якимось чином скомпрометувати моє ім'я. Ви маєте на це абсолютне право: я народний депутат і в цьому випадку публічна особа. Але я вас дуже прошу. Не чіпайте ... Руки геть від наших добровольців. Це люди, які не заслужили такого ставлення. Це люди, які готові бути майбутнім нашого українського війська. Вони готові бути майбутнім нашої української влади, і вони будуть цим майбутнім.

Ми повинні подбати про військовослужбовців, які, найперше,  - громадяни України. Це ті громадяни України, які зі зброєю в руках пішли захищати нашу країну. Вони мають право на гідність, честь, ставлення до себе, хороше забезпечення.

Сьогодні нас не влаштовує те, що наша армія перетворюється на радянську армію. Усі хлопці кажуть, що вони не за це воювали.

Я звертаюся зараз до всіх побратимів, військовослужбовців ЗСУ, спецназівців, нацгвардійців, військовослужбовців МВС, волонтерів і добровольців. Ми маємо не допускати процесів, які роз'єднують. Жодні кишенькові волонтери не мають права вбивати будь-який клин між Збройними силами та добровольчими підрозділами. Тому що вони - побратими. Їх пов'язує набагато більше, ніж те, що пов'язує кишенькових волонтерів і керівництво Генерального штабу.

Я сподіваюся, що у вас вистачить мудрості, тому що добровольці, добровольчі рух, добровольці-медики служать не генералам, не Верховній Раді, Прем'єр-міністру чи Президенту, а вони служать Україні".

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3077685
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору