EN|RU|UK
 Політика України
  9042  22

 На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК "Вагнера" ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ

У мережі нещодавно з'явилося чергове відео, яке демонструє участь російських найманців ПВК "Вагнера" ​​в боях на сході України взимку 2014-2015 рр.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише Bellingcat із посиланням на розслідування DFRLab.

На ньому видно, як бойовики "Приватної військової компанії Вагнера" ​​їдуть у напрямку Дебальцевого, щоб взяти участь у битві. Відео було взято з флеш-диска, захопленого українськими військовими як трофей. Перший власник запису невідомий.

Відеозапис складається з десяти коротких кліпів, знятих у різний час взимку 2014-2015 рр.

...
На першому нічному записі видно, як по вулиці йде важка техніка, причому найманці "Вагнера" ​​переконують, що це "наші".

Геолокацію вдалося провести завдяки порівнянню знака пішохідного переходу і дерева, ледь видимих ​​на Яндекс.Панорами і на відео з реєстратора.

Порівняння знака і дерева на відео "Вагнера" ​​з недавнього запису відеореєстратора і панорамами "Яндекса" з того ж місця показало певну схожість.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 01

Далі на нічному відео найманці "Вагнера" ​​проїжджають повз модифікований бронеавтомобіль "Постріл", який використовується виключно російськими прикордонниками. Машина має бортовий номер 211.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 02

Як зазначив користувач Твіттера Loogunda, ця машина була неодноразово сфотографована в Україні під час боїв за Дебальцеве.

Той же "Постріл" із номером 211 видно знову на іншому уривку, цього разу при світлі дня.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 03

Loogunda встановив, що ці кадри зняті на шосе на північ від Краснодона і на захід від Суходольська і російсько-українського кордону.

Найбільш простою виявилася геолокація відео проїзду колони через Краснодон: чітко видно стелу з назвою міста.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 04

Нарешті, ближче до кінця відео, найманці "Вагнера" ​​прибувають на місце, де розташована велика кількість важкої техніки, в тому числі великовантажні вантажівки "КамАЗ" і тягачі "МТ-ЛБ" з встановленими на них зенітними знаряддями.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 05

В останніх кадрах відео найманці "Вагнера" ​​відображені в бою, де їх підтримують "Постріли" з колони під номерами 221, 223 і 232, причому номер останнього замазаний.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 06

Згідно з даними користувача Твіттера @nvr_cry_wolf, кадри бою зняті в полі на північ від Дебальцевого. Euromaidan Press підтвердили геолокацію, порівнявши розташування лінії електропередачі і форму лісистої ділянки.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 07

Отже, ми бачимо, що різні кадри відео зняті в районі Луганська, Краснодона та на північ від Дебальцевого.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 08

До появи бойовиків "ПВК Вагнера" ​​в Сирії, яка привернула значну міжнародну увагу, ця група активно брала участь у війні на сході України. Найманцями "Вагнера" ​​в Луганській області керував якийсь "Андрій Іванович". Це псевдонім російського офіцера ГРУ Олега Іваннікова, який раніше в 2006-2008 рр. служив міністром оборони самопроголошеної республіки Південна Осетія. Іванніков віддавав накази як найманцям "Вагнера", так і Ігорю Плотницькому, які діяли в цьому районі.

У червні Служба безпеки України опублікувала телефонні переговори засновника "Вагнера" ​​Дмитра Уткіна з Олегом Іванніковим (який виступав під псевдонімом "Андрій Іванович"), офіцером ГРУ, який командував формуваннями в Луганській області. У перехоплених переговорах Іванніков і Уткін координують дії в лютому 2015 р., в розпал боїв за Дебальцеве. СБУ також опублікувала переговори між засновником "Вагнера" ​​Уткіним і Ігорем Плотницьким, який на момент переговорів (січень 2015 р.) перебував на посаді "міністра оборони" і "глави ЛНР".


"Нещодавно опубліковане відео дає нам інформацію, що дозволяє краще зрозуміти, що саме "Вагнер" робив в Україні. Хоча на Заході ще тільки починають вивчати напівсекретні російські операції 2015 року, роль" Вагнера "в Луганську визнана давно: варто згадати хоча б статую найманця "Вагнера" в центрі Луганська, яка ідентична іншій статуї "вагнерівця" в Сирії, як писала @DFRLab у березні", - йдеться в статті.

На трофейному відео знайдено докази участі найманців ПВК Вагнера ​​в боях за Дебальцеве. РОЗСЛІДУВАННЯ 09

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3077374
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору