EN|RU|UK
 Політика України
  9284  11

 У парламенті цього скликання гетто для журналістів не буде, - Сюмар. ВIДЕО

У парламенті триває робота над положенням, яке впорядкує питання акредитації журналістів, але це ніяк не обмежить доступ представникам ЗМІ до кулуарів Верховної Ради.

Про це заявила в кулуарах Верховної Ради голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар (НФ), коментуючи ініціативу регламентного комітету про заборону журналістам працювати в кулуарах ВР, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

...

"Зусилля потрібно направити на те, щоб запропонувати нормальний, демократичний спосіб відрізняти журналістів, які висвітлюють роботу парламенту, які пишуть безпосередньо про політику, які висвітлюють окремі аспекти роботи народних депутатів. Ті люди, які зареєстровані на неіснуючі видання, це інша історія, яку потрібно прес-службі перевіряти. Ми маємо провести цивілізовану грань. Повинна бути забезпечена максимальна робота тих журналістів, які тут працюють. Їм мають бути надані всі можливості: допуск до в кулуарів, створення умов для нормальної передачі інформації до прес-центрів, швидкісний інтернет, студії для запису, як в Європарламенті, де можна робити включення. Ми якраз це хотіли виправити прес-центром, а не створити якесь гетто для журналістів . У цьому парламенті цього скликання гетто для журналістів не буде. Буде відкрито, нормальний простір для роботи", - заявила нардеп.

"Прес-служба має 4,5 тис. акредитацій та десятки подань від Служби безпеки, що частина цих людей записують і відправляють для російських ЗМІ певні відео. Далі там монтуються якісь речі. Іноді провокують депутатів на якісь реакції, коли хочеться якось не так відповісти, коли тобі ставлять дійсно провокаційні питання. На цих людей звернули увагу, але закон виписаний таким чином, що нікого позбавити акредитації можна. Акредитувати потрібно будь-кого, хто подасться. І цю проблему треба вирішувати, а не питання кулуарів ", - додала Сюмар.

"Це має регулюватися положенням, яке підписує голова Верховної Ради. Показуєш дві публікації, два матеріали. Це один з форматів. Якщо це положення буде виписано, воно буде узгоджено з усіма ключовими парламентськими кореспондентами", - запевнила Сюмар.

Нагадаємо, згідно з рекомендаціями для апарату ВР, ухваленими комітетом на чолі з депутатом від "Народного фронту" Павлом Пинзеником, для журналістів на третьому поверсі кулуарів зроблять прес-центр, а на перший та другий поверхи пускатимуть тільки народних депутатів, а також представників органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, іноземних громадян та громадян України за службовими посвідченнями, тимчасовими та гостьовими квитками.

На другому поверсі є вхід до пленарного залу, тому там зазвичай журналісти спілкуються з депутатами. На другому поверсі депутати також дають брифінги. На третьому поверсі розташована прес-ложа.

Підставою для такого рішення регламентного комітету став інцидент, що стався в травні 2018 року, коли один із фотографів оприлюднив знімок, на якому одна з представниць ЗМІ показувала непристойний жест у камеру. Її з подругою після цього звинуватили в неповазі до парламенту і позбавили акредитації.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3075742
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору