EN|RU|UK
 Політика України
  7242  19

 Цю ініціативу не буде підтримано. Імовірність нульова, - в.о. глави регламентного комітету Пинзеник про заборону журналістам працювати в кулуарах ВР. ВIДЕО

Верховна Рада не схвалить ініціативу регламентного комітету про заборону журналістам працювати в кулуарах парламенту.

Про це заявив у кулуарах Верховної Ради перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Павло Пинзеник (НФ), коментуючи ініціативу регламентного комітету про заборону журналістам працювати в кулуарах ВР, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

...

"Проблема з акредитацією журналістів у Верховній Раді є очевидною. Не створено умов ні для роботи журналістів, ні депутатського корпусу. Пов'язано це з особливостями акредитаційної процедури у Верховній Раді. Нині у Верховній Раді акредитовано понад 4 тис. журналістів. Навряд чи всі є журналістами. Це в підсумку призводить до вкрай неприємних речей - скандалів, бійок за участю журналістів і навіть народних депутатів. Це категорично неприпустимо. Щось потрібно було робити - це факт. Порядок акредитації та роботи журналістів у Верховній Раді визначено постановою Верховної Ради, тобто рішення має ухвалювати парламент. Головним комітетом із цих питань є комітет з питань свободи слова та інформації. Комітет з питань слова та інформації, на скільки мені відомо, досить тривалий час обговорював цю проблему і наразі не вийшов ні на яке рішення. Ситуація ускладнюється, жодних рішень не ухвалюється. Створюються робочі групи, щось напрацьовується, але в підсумку чомусь звертаються зовсім не туди. Комітет, який я очолюю, відповідає за організаційні питання роботи ВР, а не за взаємодію із засобами масової інформації", - пояснив він мотивацію регламентного комітету.

"Якщо ситуація не вирішується і вона має вирішуватися способом, пов'язаним з регулюванням порядку акредитації, то треба вирішувати ці питання на рівні апарату ВР, голови ВР, профільного комітету. Коли воно доходить до комітету з питань регламенту, воно має такий вигляд: журналіст мав конфлікт із депутатом Пономарьовим і це закінчилося тим, що була спроба притягти народного депутата Пономарьова до кримінальної відповідальності. Ще один народний депутат з журналістом побився. Окремі журналісти неналежно використовують ті права, які надано їм акредитаційною карткою, поводяться некоректно. У нас є величезна кількість претензій до Апарату (ВР. - Ред.). Ми їх постійно щиро висловлюємо. Ми будемо щасливі, коли результатом спільної роботи Апарату ВР і всіх профільних комітетів стане удосконалення порядку взаємодії з журналістською спільнотою, так щоб усі були задоволені. Я не знаю, як робити акредитацію, я знаю, як зробити, щоб було менше конфліктів - не будете перетинатися або менше перетинатиметеся, менше буде конфліктів. У будь-якому випадку нічого не зміниться. Я звернув увагу, що з учорашнього вечора, коли ця інформація про рішення регламентного комітету почала широко висвітлюватися, стільки з'явилося захисників журналістів. Повірте, на цьому зроблять таку політику і точно ця ініціатива не буде підтримана. Я в цьому не сумнівався ні на секунду. Імовірність (ухвалення цього рішення. - Ред.) нульова. Ситуація не покращується. Проблема є, проблема порушена. Те, що ми проблему розкрили, це добре", - резюмував Пинзеник.

Нагадаємо, згідно з рекомендаціями для апарату ВР, ухваленими комітетом на чолі з депутатом від "Народного фронту" Павлом Пинзеником, для журналістів на третьому поверсі кулуарів зроблять прес-центр, а на перший та другий поверхи пускатимуть тільки народних депутатів, а також представників органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, іноземних громадян та громадян України за службовими посвідченнями, тимчасовими та гостьовими квитками.

На другому поверсі є вхід до пленарного залу, тому там зазвичай журналісти спілкуються з депутатами. На другому поверсі депутати також дають брифінги. На третьому поверсі розташована прес-ложа.

Підставою для такого рішення регламентного комітету став інцидент, що стався в травні 2018 року, коли один із фотографів оприлюднив знімок, на якому одна з представниць ЗМІ показувала непристойний жест у камеру. Її з подругою після цього звинуватили в неповазі до парламенту і позбавили акредитації.

Нагадаємо, що 18 травня в Генеральній прокуратурі повідомили, що подання на притягнення Пономарьова до кримінальної відповідальності направлено в Раду.

7 лютого екс-"регіонал" Олександр Пономарьов у кулуарах Верховної Ради вихопив з рук і забрав мобільний телефон у парламентського кореспондента Цензор.НЕТ Івана Марусенка, коли журналіст знімав на камеру телефона коментар нардепа.

Варто зазначити, що зйомка і сам інцидент відбувалися в публічному місці - кулуарах Верховної Ради.

Того ж дня прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження щодо перешкоджання народним депутатом України Олександром Пономарьовим професійній діяльності журналістів.

У підсумку, регламентний комітет не підтримав подання на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Пономарьова, а Генпрокурор Луценко в Раді заявив про "зупинку правосуддя" і зрив розгляду подань ГПУ на нардепів Пономарьова, Вілкула, Колесникова та Дунаєва.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3075714
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору