EN|RU|UK
 Політика України
  37414  154

 Порошенко в Польщі вшанував пам'ять жертв Армії Крайової: "Ми підтримуємо ініціативу щодо перегляду змін до польського законодавства про Інститут нацпам'яті". ВIДЕО

Україна підтримує ініціативу щодо перегляду змін до польського законодавства про Інститут національної пам'яті і розраховує, що будуть переглянуті також положення, що стосуються українців.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Твіттері написав Президент України Петро Порошенко, який сьогодні на запрошення української громади Польщі відвідав село Сагринь Люблінського воєводства, щоб відкрити Меморіал пам'яті українців, загиблих від рук польських "хлопських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової в 1944 році". Відео його виступу опубліковано на сторінці в Facebook.

"Український і польський народи єднає досвід спільної боротьби за власну свободу проти імперських і тоталітарних режимів. І це є пам'ять, яка нас об'єднує і яка знайшла вираз у мудрих словах: "Без вільної України немає і не буде вільної Польщі!"

"Поряд з перемогами, дружбою і братерством - травмою є польсько-український конфлікт, який залишив глибоку рану і тут, на Холмщині. Понад 70 років тому українці стали жертвою брутальної акції, яку вчинили окремі підрозділи польського підпілля

Події між українцями й поляками часів Другої світової війни вимагають ретельних історичних досліджень спільно українських і польських науковців. Наші народи заслуговують на правду. Але ми не дамо політизувати ці сторінки нашої історії.

Ми глибоко шануємо пам’ять представників польського народу, які стали жертвами трагічних подій в Україні, зокрема на Волині в 1943-44 роках. Звертаємося до Господа: "Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим". Закликаю українців та поляків до взаємного прощення!

Страшні сторінки минулого польського та українського народів не повинні бути визначальними ані для сьогодення, ані для нашого спільного європейського майбутнього.

Ми підтримуємо ініціативу щодо перегляду змін до польського законодавства про Інститут національної пам'яті. І розраховуємо, що буде переглянуто також положення, яке стосується українців. Ми - за фаховий діалог на рівні істориків!"

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3075405
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору