EN|RU|UK
 Політика України
  14526  39

 Порошенко підписав закон про нацбезпеку: "Ми твердо підкреслюємо курс України до НАТО та ЄС". ВIДЕО

Президент України Петро Порошенко підписав схвалений раніше Верховною Радою законопроект №8068 про національну безпеку України.

Як передає Цензор.НЕТ, про це Порошенко повідомив у Твітері.

...

"Ми твердо підкреслюємо курс України до НАТО та ЄС, рішучість наших дій у модернізації сектору оборони та безпеки. Підтверджуємо, що український народ чітко визначився зі своїм майбутнім - у колі європейських народів", - написав він.

Порошенко підписав закон про нацбезпеку: Ми твердо підкреслюємо курс України до НАТО та ЄС 01

"Я як Президент і Верховний Головнокомандувач беру на себе повну відповідальність за розробку, ухвалення, підписання і за імплементацію зазначеного Закону. Я впевнений у тому, що на сьогодні ці позиції будуть надзвичайно позитивні і для зміцнення обороноздатності нашої держави, і для того, щоб і надалі зростала довіра між Україною і нашими стратегічними партнерами", - зазначив він.

Нагадаємо, у вівторок, 19 червня, на своєму засіданні Комітет з питань нацбезпеки і оборони розглянув проект Закону про національну безпеку України (реестр.№8068) і рекомендував до прийняття у другому читанні.

5 квітня Верховна Рада України затвердила в першому читанні президентський проект закону (№8068) про національну безпеку 5 квітня. У першому читанні законопроект було ухвалено голосами 265 народних депутатів.

Документом пропонується визначити механізми керівництва у сфері національної безпеки і оборони, унормувати структуру і склад сектору безпеки і оборони, систему управління, координації і взаємодії його органів, ввести комплексний підхід до планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами і формуваннями сектору безпеки і оборони.

Проект закону містить п'ять розділів. У 1-му розділі наведено визначення термінів, які використовуються в проекті Закону.

Розділ ІІ закріплює правові засади та принципи державної політики у сфері національної безпеки і оборони, фундаментальні національні інтереси України, серед яких забезпечення державного суверенітету і територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північно-Атлантичного договору.

Розділ ІІІ визначає засади та механізми цивільного демократичного контролю, повноваження у здійсненні такого контролю законодавчої, виконавчої й судової влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

Розділ IV визначає склад сектору безпеки і оборони та правовий статус основних органів, що входять до його складу, а також управління та координацію у сфері національної безпеки.

Розділ V регулює планування у сфері національної безпеки і оборони, визначає основні документи довгострокового планування, зокрема Стратегію національної безпеки України, Стратегію воєнної безпеки України, Стратегію громадської безпеки та цивільного захисту України, Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України, Стратегію кібербезпеки України, Національну розвідувальну програму, також порядок їх формування та реалізації у документах середньострокового та короткострокового планування.

Проект також передбачає скасування трьох законів, об’єднуючи їх. Це закони "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування".

Законопроект прийнято з урахуванням пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, який пропонує доповнити законопроект:

- переліком національних інтересів України та загроз національній безпеці України, джерел і факторів, що впливають на їх виникнення, в тому числі в гуманітарній, інформаційній, енергетичній, фінансово-економічній сферах, а також у сфері протидії корупції та запобігання її поширенню в органах державної влади;

- визначеннями таких термінів як: об’єкти національної безпеки, суб’єкти забезпечення національної безпеки, системи забезпечення національної безпеки та взаємоузгодити зміст зазначених понять із термінологією проекту Закону;

- положеннями щодо обмеження сфери громадського контролю виключно нормами Закону України "Про державну таємницю";

- привести положення проекту Закону у відповідність до Конституції України та узгодити їх з положеннями інших Законів України з метою уникнення дублювання правових норм та виникнення колізій між ними.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3074976
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору