EN|RU|UK
 Політика України
  5993  14

 Комітет ВР рекомендував до ухвалення законопроект про протидію загрозам нацбезпеки в інформсфері. ВIДЕО

Комітет з питань Національної безпеки і оборони України рекомендував до ухвалення парламентом у першому читанні законопроект № 6688 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Після засідання Комітету його секретар Іван Вінник підкреслив, що до другого читання необхідно доопрацювати блок законопроекту про інформаційну безпеку з урахуванням рішень Європейського суду з прав людини.

...

Під час дискусії за проектом народний депутат фракції "Народний фронт" Юрій Береза ​​наголосив, що метою ухвалення законопроекту є протидія гібридній агресії РФ в інформаційній сфері.

"Є моменти, які ми маємо розуміти, що триває гібридна війна. Є інформаційний шум і крик п'ятої колони Кремля, який є проплаченим ... Я хочу сказати, що цей закон потрібен, його треба приймати і рухатися далі", - сказав Береза.

У свою чергу голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський прокоментував критику на адресу законопроекту.

"Звичайно, ФСБ вже проплатила і активізувала свою структуру. Ми не вперше стикаємося з цим на четвертому році війни. Ми пам'ятаємо, як критикували закон про спецконфіскацію. Я нагадаю, коли ми визнавали Росію агресором, там взагалі шашки кидали, але питання не в цьому", - заявив Пашинський.

"Пан Береза, думаю, висловив думку кожного, ми будемо рухатися до ухвалення цього законопроекту. Питання лише, як організувати цей процес, щоб він був з мінімальними втратами", - резюмував нардеп.

Варто зазначити, що на засіданні Комітету був присутній заступник голови СБУ Олег Фролов, у якого виникла дискусія з експертами в галузі інформаційної безпеки. Зокрема, глава ради Асоціації "Телекомунікаційна палата України" Тетяна Попова заявила, що пропоновані нововведення не зможуть протидіяти атакам хакерів, бо правоохоронні органи не зможуть оперативно блокувати сайти в разі вірусної або DDos-атаки. Також вона заявила, що існує корупційна складова, завдяки якій слідчі можуть зловживати повноваженнями і здійснювати тиск на сайти.

Крім цього, за її словами, у зв'язку з тим, що цей законопроект передбачає купівлю телекомунікаційними компаніями додаткового обладнання, це відіб'ється на кінцевій ціні послуг для споживачів.

Сам Фролов заявив, що СБУ не брала участі в розробці цього законопроекту.

...

Нагадаємо, 21 червня 2018 року Верховна Рада внесла до порядку денного сесії законопроект № 6688, який передбачає, що інформаційний ресурс зможуть заблокувати на 48 годин "у виняткових невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину"; а за рішенням слідчого судді, суду, прокурора або ж РНБО - на більш тривалі періоди за розміщення "забороненої інформації".

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3074818
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору