EN|RU|UK
 Політика України
  25992  73

 Рада посилила відповідальність за несплату аліментів. ВIДЕО

Верховна Рада ухвалила три законопроекти щодо посилення захисту дітей.

Першим Верховна Рада 230 голосами ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" (№8296), передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

...

З метою захисту хворих дітей проект пропонує зменшення сукупного розміру заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адмінправопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин. Щодо осіб, які ухиляються від відбування стягнення, проект пропонує встановити адмінвідповідальність і передбачити покарання у вигляді адмінарешту терміном до 10 діб, а в разі злісного ухилення - кримінальну відповідальність і передбачити покарання у вигляді позбавлення волі до двох років.

Положення законопроекту передбачають і покладання на засуджених до обмеження або позбавлення волі обов'язки працювати з метою забезпечення належного виконання рішень суду про стягнення аліментів на утримання дитини. До тримісячної зменшено суму заборгованості зі сплати аліментів на утримання хворої дитини для винесення держвиконавцем постанови про встановлення тимчасових обмежень боржника у праві виїзду за межі України, в праві керування транспортом, у праві користування зброєю та в праві полювання.

Запроваджується нарахування штрафів і за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів на рік (20% від суми несплачених аліментів), за два роки (30% від суми несплачених аліментів), за три роки (50% від суми несплачених аліментів). Документ передбачає автоматизований арешт коштів боржника за виконавчим провадженням про стягнення аліментів у порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням з Національним банком.

Встановлюється, зокрема, можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або важко хвора дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України з метою її лікування, навчання, а також відпочинку за наявності заборгованості другого з батьків зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці. Планується, що при цьому відповідна згода другого з батьків не вимагатиметься в разі виїзду дитини за межі України разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на термін до одного місяця.

Далі нардепи 275 голосами ухвалили Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми" (№8294). Закон передбачає виділення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні (орфанні) захворювання, онкологічні захворювання, онкогематологічні захворювання, ДЦП, на тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу, гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, а також зазнали важкої травми, які потребують трансплантації органу, паліативної допомоги, але не визнані в установленому порядку дітьми з інвалідністю.

Така допомога надаватиметься в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Право на неї матиме один з батьків, усиновителів або опікун, який постійно проживає і доглядає за дитиною, хворою на однин або кілька видів таких захворювань.

Закон передбачає, що перелік важких захворювань, травм, станів, які дають право працівнику на отримання відпустки на дитину, у якої не встановлена ​​інвалідність, без збереження заробітної плати, затверджує Кабінет Міністрів.

Водночас у законі "Про відпустки" законопроект пропонує передбачити, що батькам, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, належить відпустка без збереження заробітної плати до досягнення дитиною 16-річного або 18-річного віку залежно від захворювання.

Згідно з ухваленими змінами до закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено, що батьки, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, вважатимуться платниками єдиного внеску.

Потім парламентарії 235 голосами ухвалили Закон "Про внесення змін до статтей 165 та 166 Податкового кодексу України". Законом скасовано оподаткування податком на доходи фізичних осіб аліментів, що виплачуються платнику податку нерезидентом. Законом також розширено перелік витрат, дозволених до внесення до податкової знижки платника податку, за рахунок внесення в них суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

"Це 1,5 млн дітей, які зможуть отримати належне матеріальне забезпечення. Ми захистили наших дітей від горе-батьків, які не бажають виконувати своїх обов'язків", - прокоментувала ухвалені закони Ірина Луценко.

"Ухвалений законопроект охоплює широкий спектр економічних гарантій щодо захисту прав дитини. Крім збільшення мінімального розміру аліментів, крім додаткових санкцій проти злісних неплатників аліментів, а це: заборона виїзду за кордон, заборона на керування транспортним засобом з моменту, коли заборгованість становить 4 місяці, раніше було 6 місяців. Ми ввели європейську норму щодо виїзду дитини за кордон. Ми прибрали пострадянську норму, яка вимагала нотаріальні дозволи батьків і створювала можливості для шантажу. Проголосована норма дає можливість дітям за згодою одного з батьків виїжджати за кордон на лікування, відпочинок або спортивні змагання до 1 місяця без згоди другого з батьків. Ми ухвалили низку податкових пільг для тих батьків, які вкладають кошти у своїх дітей. Ми визначили напрям стимулювання сумлінного, відповідального батьківства. Закон встановлює збільшення розміру аліментів до прожиткового мінімуму. Якщо аліменти не сплачуються протягом року, то вони автоматично перераховуються на 20% на користь дитини, понад два роки - на 30%, понад три - на 50%", - пояснив новації міністр юстиції Павло Петренко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3074475
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору