EN|RU|UK
 Політика України
  23049  76

 Росія перекинула близько 40 бойових кораблів в Азовське море, - Скібіцький. ВIДЕО

Починаючи з квітня 2018 року, спостерігається активність майже вздовж усього кордону РФ з Україною - триває бойова підготовка, навчання. Біля кордону зосереджено близько 80 тисяч військовослужбовців РФ.

Про це заявив в ефірі "5 каналу" представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, інформує Цензор.НЕТ.

Представник ГУР оцінив, наскільки велика концентрація військ на кордоні РФ з Україною. За його словами, відстеження того, що відбувається біля східного кордону з Україною – одне з головних завдань української розвідки. Скібіцький сказав: "Дійсно, починаючи з квітня 2018 року, ми спостерігаємо активність майже вздовж усього кордону з Україною, починаючи з півночі, закінчуючи південно-східними кордонами. Що зазначаємо? Дуже активні заходи бойової підготовки. Навчальних заходів 144-ї дивізії, 3-ї дивізії 20-ї армії. Це ті з'єднання, які були сформовані Росією вже під час війни. І зараз вони перебувають на заключному етапі підготовки до набуття повної оперативної спроможності. Якщо взяти взагалі, скільки військ сконцентровано довкола України – ми беремо тільки те, що перебуває біля наших кордонів і тільки те, що зосереджено на східному напрямку – це близько 80 тисяч військовослужбовців. Це якщо брати підрозділи 20-ї армії, 8-ї армії і, звісно, угруповання російських військ у Криму".

На запитання ведучого, чи це ударна група, Скібіцький сказав: "По суті батальйони тактичної групи першого ешелону, а їх близько 19, – це сформовані батальйонні групи, які можуть діяти як в наступальних, так і в контрнаступальних діях. Вони повністю укомплектовані особовим складом, технікою, постійно перебувають у готовності та постійно проводять різного роду навчання на полігонах, які, зокрема, розташовані поблизу нашого кордону. А це і є якраз загроза, що під виглядом навчань вони можуть заходити на нашу територію".

Скібіцький також розповів про ситуацію біля лінії розмежування на Донбасі: "Є переміщення. Зараз почалася дуже активна фаза бойової підготовки підрозділів 1 і 2 АК, частини підрозділів виходять на полігони. За нашими даними, заплановано проведення показових батальйонних тактичних навчань, де будуть залучені командири батальйонів, щоб продемонструвати нові підходи з проведення бойових дій. Крім того, зазначаємо і підвіз боєприпасів на передову, щоб підтримувати керовану нестабільність з боку РФ на нашій території. Це й обстріли, і постійні маневри, й інформаційні пропагандистські заходи, що їх проводить РФ".

На запитання ведучого, чи це рутинна активність, чи за нею криється загроза, Скібіцький розповів: "Під виглядом рутинної роботи може критися підготовка до більш активних бойових дій. Чому? Тому що це принцип оперативного маскування. Його дуже активно використовує Росія. І саме основна задача для ГУР - чітко виявити розвідувальні ознаки, коли рутинна діяльність переходить до підготовки більш активних дій".

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3073847
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору