EN|RU|UK
 Політика України
  30069  130

 Порошенко: "Ми зараз створюємо групу в Євросоюзі, яка має зупинити "Північний потік-2"". ВIДЕО

У Європейському Союзі зараз створюється група, яка має зупинити будівництво другої нитки російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2".

Як передає Цензор.НЕТ, про це Президент України Петро Порошенко написав у своїй замітці в онлайн-платформі для соціальної журналістики Medium.

...

""Північний потік-2" - це абсолютно політиканський проект, який спрямований проти України, який не має жодної економічної складової, який намагається забрати з України бюджет, що дорівнює майже 3 млрд доларів. Однак я переконаний, що спільними, об’єднаними зусиллями ми зможемо його зупинити… Саме тому ми зараз створюємо групу у Євросоюзі, яка має зупинити "Північний потік-2". Саме тому ми активно ведемо переговори з Німеччиною. Запрошуємо їх робити міжнародний консорціум з управління державною газотранспортною системою України", - написав Порошенко.

Водночас президент України наголосив, що умовою участі ФРН у міжнародному консорціумі з управління українською ГТС "є зупинка "Північного потоку-2"".

"Давайте говорити про те, що наші партнери зі США також рішуче налаштовані. І ніхто проти санкцій США також не піде", - переконаний він.

Глава держави зазначив, що не стане розкривати всі інструменти, які українська сторона застосовує для того, щоб зупинити будівництво "Північного потоку-2".

"Але хочу окремо наголосити - для нас це дуже важлива справа. І я сподіваюся, що будівництво вдасться зупинити", - додав президент.

Порошенко пояснив масштаб загрози втрати Україною $3 млрд від уведення в дію "Північного потоку-2": "це та сума, яка сьогодні витрачається на всю оборону України. Вам зрозуміло, для чого він будується? Не для того, щоб економічними факторами провести диверсифікацію. А для того, щоб Україну залишити без грошей на фінансування нашої оборони".

За його словами, другий фактор, який безумовно маємо брати до уваги, це фактор безпеки, який перестане функціонувати в разі отримання Росією можливості постачати природний газ у Європу в обхід України.

"Чому (президент РФ Володимир. - Ред.) Путін вагається перед тим, як атакувати нашу державу? Коли в нас у 2014 році майже не було армії, чому він не пішов далі? Тому що, якщо внаслідок агресії буде зупинена газотранспортна мережа, то Путін перестане отримувати від Європи сплату за газ, який транзитом перекачується через територію України, а ця сума лише минулого року дорівнювала $30 млрд. І Росія без цих 30 млрд не проживе. А коли вони переключаться в обхід (ГТС України. - Ред.), цей фактор безпеки перестане працювати", - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться вдесятеро. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що втрати України в разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік.

Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною видала повний пакет дозволівна будівництво "Північного потоку-2". 7 червня Швеція схвалила будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїх водах. Зараз тривають процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії та Данії.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3071949
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору