EN|RU|UK
 Політика України
  10201  24

 Міжнародні протоколи лікування, електронний реєстр інсуліну і єдиний кваліфіспит, - Супрун про досягнення Лінчевського в МОЗ. ВIДЕО

Завдяки роботі Олександра Лінчевського в МОЗ було проведено такі реформи: українським лікарям дозволили використовувати міжнародні протоколи лікування, введено міжнародну класифікацію первинної медичної допомоги ICPC-2, введено Єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників-медиків, введено перший повноцінний медичний електронний реєстр інсулін, а також розвивається програма своєчасної та безкоштовної допомоги пацієнтам з інфарктом.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає Цензор.НЕТ.

...

"Олександр Лінчевський вже 1,5 року працює в команді Міністерства охорони здоров'я України. За цей час він зробив багато корисних для українців речей, які водночас заважають тим, хто роками наживався на недосконалості медичної системи. Поки охорона здоров’я трансформується, противникам змін нічого не залишається, ніж як виривати його слова з контексту та поширювати брехню", - розповіла вона.

"Ось лише частина хороших справ, які зробив доктор Лінч:

- Українські медики можуть користуватися міжнародними рекомендаціями в роботі.

Вийшов Наказ, що дозволяє українським лікарям використовувати міжнародні протколи. Та онлайн-платформа, де зібрано 972 міжнародних протоколи лікування. Сучасні рекомендації доказової медицини тут: https://goo.gl/nrkg3M - безкоштовно та в режимі онлайн. Готуємо переклад українською.
- Менше паперової рутини та більше часу на пацієнтів для лікарів первинки

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги ICPC-2 доступна для лікарів, що надають допомогу на первинній ланці. Вона дозволяє концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики. Система спрощує роботу, тож лікар менше часу витрачає на паперову роботу, а більше – на пацієнтів. Українська мова тепер 20-та офіційна мова, на яку була перекладена ця класифікація. Щоби навчитися з нею працювати - розроблено онлайн-тренажер для лікарів https://bit.ly/2sFxTdZ.

- Якісна, вчасна та безоплатна допомога пацієнтам з інфарктом

Розбудова мережі кардіоцентрів, закупівля великої кількості стентів (близько 23 тисяч), нова справедлива формула їхнього розподілу між лікарнями, які проводять процедуру екстреного стентування. Все це звісно викликає незадоволення в людей, які наживалися чи продовжують наживатися на чужому горі, продаючи пацієнтам ліки та вироби, що придбані за гроші платників податків. Проте все більше пацієнтів можуть отримати якісну вчасну медичну допомогу.

- Сучасні стандарти освіти для студентів-медиків

З 2019 року для студентів-медиків, які здобувають ступінь магістра, здаватимуть Єдиний державний кваліфікаційний іспит. Запровадження такого іспиту стимулює медуніверситети оновлювати свої навчальні програми, викладачів - підбирати актуальну літературу, студентів - учитися. ЄДКІ унеможливлює "заучування" відповідей, унеможливлює корупційні ризики.

Один із компонентів іспиту - міжнародний тест з основ медицини - доставляється з США до аудиторії у закритому вигляді. Після його проведення - передається в США для перевірки незалежними експертами. Питання ніхто не знатиме завчасно. З впровадженням ЄДКІ лікарський диплом неможливо купити!
- Перший повноцінний медичний електронний реєстр інсулінів

До запровадження реєстру формування потреби в інсуліні було неточним або корупційно зумовленим: реальна кількість пацієнтів, що потребують інсулінотерапії є на десятки тисяч меншою. Крім того, у різних департаментах охорони здоров’я (раніше саме вони проводили тендери) значно відрізнялась номенклатура препаратів інсуліну, а ціна на лікування одного пацієнта на рік - вдвічі.

Електронний реєстр практично унеможливлює корупцію та недбальство. У ньому є все - лікар, рецепт, пацієнт, аптека та ціна ліків. Ми можемо бачити точну кількість усіх, кому потрібен інсулін. Уявіть, скільком ми зможемо допомогти, якщо матимемо прозору систему обліку всіх пацієнтів!" - розповіла Супрун.

"Це все лише частина з усього, що вдалося зробити нашій команді завдяки Олександру. Ми можемо і будемо робити більше, попри всі атаки та опір старої системи", - резюмувала в.о. голови МОЗ.

Міжнародні протоколи лікування, електронний реєстр інсуліну і єдиний кваліфіспит, - Супрун про досягнення Лінчевського в МОЗ 01
Міжнародні протоколи лікування, електронний реєстр інсуліну і єдиний кваліфіспит, - Супрун про досягнення Лінчевського в МОЗ 02

Нагадаємо, 4 червня кілька парламентських фракцій заявив про неприпустимість заяв О.Лінчевського щодо лікування онкохворих за кордоном і зажадали його відставки. Ішлося, зокрема, про деякі фрази зі стенограми виступу О.Лінчевського, яку раніше на своїй сторінці в соцмережі Facebook оприлюднив журналіст Василь Апасов.

"Що стосується неефективності і неекономного використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів саме вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективністю цієї програми є нуль відсотків. Ті онкологічні захворювання, які потребують трансплантації кісткового мозку, закінчуються смертю. Рано чи пізно", - сказав О.Лінчевський, зазначивши, що є "шанс людині пожити ще трохи, пожити довше".

У відповідь на це О.Лінчевський заявив про спотворення в ЗМІ і соцмережах його зауважень щодо ефективності програми лікування українських громадян за кордоном і підкреслив, що його слова були вирвані з контексту. За його словами, одним із закидів МОЗ з боку Рахункової палати було неефективне використання коштів, а також те, що 25% пацієнтів, що відправляються на лікування за кордон, згодом вмирають. "Наша позиція ... незалежно від біології захворювання, незалежно від тяжкості захворювання, навіть якщо запропоноване лікування може лише полегшити захворювання або продовжити життя, навіть якщо біологічно це неможливо, необхідно використовувати всі шанси, кожну найменшу надію", - уточнив заступник міністра.

О.Лінчевський також зазначив, що за останні два роки кількість пацієнтів, відправлених на лікування за кордон, перевищує їх кількість за останні роки існування програми.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив відкрити дисциплінарне провадженняпроти заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського в зв'язку з висловлюваннями останнього про лікування за кордоном тяжкохворих на онкологічні захворювання українських громадян. Рахункова палата вже передала дисциплінарній комісії, створеній для розгляду висловлювань заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, повний аудіозапис його виступу.

В результаті, комісія Нацдержслужби не знайшла дисциплінарного порушення в словах заступника голови МОЗ Лінчевського щодо онкохворих.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3071200
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору