EN|RU|UK
 Політика України
  30578  92

 Україна втратила $100 млрд через російську агресію в Криму і на Донбасі, - Atlantic Council. ВIДЕО

Через бойові дій на сході України зруйновано велику частину інфраструктури. Після окупації Криму Україна втратила 1,4 млн га землі. Крім цього, українські банки втратили активи, що залишилися в банківських відділеннях. Росія відібрала "Крименерго".

"Україна втратила 100 мільярдів доларів через російську агресію в Криму і на сході країни. Крим анексований Російською Федерацією. Росія несе повну юридичну відповідальність за цю частину території України", - зазначив Андерс Аслунд, автор дослідження "Ціна кремлівської агресії в Україні: матеріальний вимір", старший науковий співробітник Eurasia Center Atlantic Council, під час презентації дослідження в Українському кризовому медіа-центрі, інформує Цензор.НЕТ.

Після окупації Криму Україна втратила 1,4 млн га землі, які оцінюють у понад 1,8 млрд дол. Крім цього, українські банки втратили активи, що залишилися в банківських відділеннях - від 1,7 до 1,9 млрд дол. Росія відібрала "Крименерго", як наслідок, Україна втратила 1 млрд дол.

У звіті Eurasia Center Atlantic Council стверджується, що найпростіше і найбільш узагальнене визначення збитків, яких зазнала Україна, полягає у множенні частки втраченого ВВП на чотири роки від початку окупації.

"Донбас був джерелом 10% ВВП України, а Крим - 3,7%. Міжнародний валютний фонд оцінив ВВП України у докризовий 2013 рік на рівні 179,6 млрд. доларів. Отже, загальна вартість активів Криму і Донбасу становила 13,7% від цієї суми, помножені на чотири. Це дорівнює 98,4 млрд. доларів", - пояснив Аслунд.

Доповідь також містить списки підприємств, захоплених проросійськими терористами на Донбасі і Росією в Криму.

"Ми не говоримо про те, щоб продати Крим. Крим для нас залишається частиною території України. Ми говоримо про захист інвесторів, які незаконно втратили свої права в Криму. Для нас очевидно: право на власність належить Україні і Росія просто узурпувала наше право регулювати це питання. Це наша непохитна позиція", - підкреслила Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції.

Через бойові дії на сході України зруйновано велику частину інфраструктури. Експерти оцінили збиток у 9,5 млрд дол. "Хто тут за це відповідає? "ДНР" та "ЛНР" не визнано у світі. Цю територію захопили без будь-яких правових документів", - зазначив Андерс Аслунд.

Російська Федерація також має значні економічні втрати. Зокрема, щорічно Росія витрачає близько 2 мільярдів доларів на підтримку Криму. Військові витрати РФ зросли за останні роки до 5,3% ВВП. Унаслідок зменшення частки торгівлі з Росією Україна втратила ще 14 мільярдів доларів.

Українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи унаслідок російської агресії, мають подавати позови до міжнародних судів. Таку тезу висловив Алан Райлі, старший науковий співробітник Eurasia Center Atlantic Council. Варто також об'єднуватися в групи і подавати спільні позови, щоб зменшити частку витрат на судові процеси. "Ми можемо закликати і сприяти тому, щоб фізичні та юридичні особи вимагали від Кремля компенсацій", - зазначив Джон Е. Гербст, директор Eurasia Center, Atlantic Council.

"В українців є кілька шляхів, щоб отримати компенсацію за завдану шкоду. Один із шляхів - двостороння угода про інвестиції між Україною та Росією, яку було підписано в 1998 році. Ця угода передбачає, що кожна сторона заохочуватиме інвесторів іншої сторони здійснюватиме інвестиції на своїй території і дозволить такі інвестиції, поважаючи законодавство іншої сторони", - зазначив Євген Чолій, президент Світового конгресу українців.

Важливо також мотивувати інвесторів повернутися назад після того, як території звільнять від окупації. Таку тезу висловила Юлія Клименко, віце-президент Департаменту бізнес-освіти Київської школи економіки. "Мотивація поступово зменшуватиметься. Це питання має стати частиною публічного обговорення. Непрямі втрати будуть значно більшими ніж прямі втрати на окупованих територіях. Ми маємо бути готовими підраховувати всі збитки", - підсумувала Юлія Клименко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3070656
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору