EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  17973  48

 Екологічні загрози окупованого Донбасу сьогодні є проблемою всієї України, - Черниш. ВIДЕО

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ) відбулася презентація звіту про еколого-техногенний стан Донецької та Луганської областей.

Згідно з повідомленням на сайті МінТОТ, у звіті проаналізовано поточний стан довкілля Донецької та Луганської областей, стан екологічно-небезпечних об’єктів, стан забруднення ґрунтів, атмосферного повітря, поверхневих та підземних вод, а також розроблено рекомендації, як загальні, так і щодо кожного об’єкта, інформує Цензор.НЕТ.

За результатами дослідження, здійсненого за кошти державного бюджету, фахівці виявили низку серйозних екологічних проблем на території Донецької та Луганської областей, які потребують негайного вирішення.

"Відновлення економіки та нормального життя неможливе без відновлення екології. Це не питання двох областей, ми говоримо про стан повітря, водойм, лісів. Це стосується всієї країни", - зазначив Вадим Черниш.

Він зазначив, що майже 200 об’єктів на території Луганської та Донецької областей потребують уваги. Передусім ідеться про поступове затоплення 26 шахт. Припинення відкачування шахтних вод може призвести до забруднення підземних вод, що безпосередньо вплине на якість води, а також веде до підтоплення територій, просідання ґрунтів, руйнування зведених на них будівель.

Бойові дії в регіоні, застосування різноманітної зброї, відсутність екологічного нагляду, з об’єктивних причин, призводить до забруднення ґрунтів та вод регіону. Було проведено лабораторний аналіз ґрунтів та ґрунтових вод на території вздовж лінії зіткнення і виявлено значне підвищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин.

Незадовільним залишається стан фільтрувальних станцій, яких у регіоні 20 і переважна більшість з них розташована в безпосередній близькості до місць проведення бойових дій. Існує велика вірогідність пошкодження та розгерметизації ємностей із хлором та подальшого його неконтрольованого викиду в атмосферу, що може призвести до забруднення навколишнього середовища та отруєння людей.

"Дослідження базувалося на здійсненні оцінки ситуації всіма доступними методами - відбір проб вод, ґрунтів, зондування землі, космічні знімки, на виявлені нових ризиків та загроз, порівняльному аналізі ситуації в різних районах Донецької та Луганської областей за останні роки. Аби вирішувати кричущі екологічні проблеми регіону передусім потрібен всебічний постійний моніторинг навколишнього середовища, для чого необхідно забезпечити доступ фахівців на окуповану територію", - зазначив Директор Центру еколого-ресурсного відновлення Донбасу Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Віктор Єрмаков.

За сприяння міжнародної спільноти і тиску міжнародних партнерів на Російську Федерацію слід забезпечити гуманітарний доступ на окуповану територію, який охоплюватиме дослідження екологічної ситуації Донбасу. Другий крок - домовленість про так зване вікно тиші та створення зон безпеки для захисту об’єктів інфраструктури. І третє - забезпечення доступу на проблемні об’єкти кваліфікованих бригад для усунення загроз, пов’язаних з переліченими екологічними небезпеками.

Фінансування цієї роботи можливе за рахунок коштів державного бюджету, місцевих екологічних фондів, а також за допомогою донорських коштів. Міжнародні організації сьогодні висловлюють зацікавленість у тому, аби допомогти Україні уникнути екологічної катастрофи.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3069730
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору