EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  11395  28

 Лінчевський відповідав на закид Рахункової палати щодо нераціональних витрат на лікування онкохворих, і сенс у тому, щоб намагатися врятувати людей, - спікер МОЗ Ябчанка. ВIДЕО

Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичне зауваження.

Про це в ефірі програми "Нині Вже" на Громадському повідомив представник Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) Олександр Ябчанка, пише Цензор.НЕТ.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що "25% онкопацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають".

Видання зазначає, що 2 червня на сайті "Онкологічний портал України" з'явилася стенограма промови заступника очільниці МОЗ Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати. У стенограмі, зокрема, містилась заява Лінчевського щодо нібито неефективності лікування онкохворих за кордоном, яка викликала обурення в суспільстві.

Згідно з текстом стенограми, Лінчевський сказав: "Відносно нерезультативності і неекономного використання грошей. У сухому залишку — 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків. Ці проблеми. Тобто ці онкологічні захворювання, які, власне, вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно".

Заява Лінчевського викликала обурення серед користувачів соцмереж та політиків. Зокрема, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив відкрити дисциплінарне провадження щодо Лінчевського за його висловлювання.

Водночас, за словами речника МОЗ Ябчанки, це була "емоційна відповідь лікаря".

"Тобто про що йдеться. Йдеться про емоційну відповідь. Тобто це відповідь лікаря, якому сказали, що "То чому 25% грошей ви потратили марно?". Він мав на увазі, що якщо є бодай якийсь шанс врятувати цю людину, то ми, незважаючи на якісь відсотки чи ймовірності, все одно будемо їх лікувати, будемо намагатись врятувати їхні життя… Цей емоційний спіч лікаря на такий закид Рахункової палати, і він був цілковито перекручений", — заявив Ябчанка.

У МОЗ, окрім іншого,наголосили, що привертають увагу до неприпустимості розповсюдження некоректного припущення щодо високого рівня смертності (25%) серед пацієнтів, яких міністерство направляло на лікування за кордон.

Також у МОЗ зазначили, що Лінчевський просить вибачення за "неприпустимо невдало використані вислови".

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3069722
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору