EN|RU|UK
 За кордоном
  16692  46

 Явку на виборах президента Росії в 2018 році завищили в кілька разів, - "Нова газета". ВIДЕО

Активісти громадських рухів, зокрема "Голосу" і "Спостерігачів Петербурга", виявили масштабні фальсифікації результатів голосування на виборах президента Росії 18 березня для підвищення явки і числа тих, хто проголосував за кандидата Володимира Путіна.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на"Новую газету".

Спостерігачі отримали записи з відеокамер, встановлених на восьми тисячах виборчих дільницях. Вони відібрали 50 записів - по десять з випадкових ділянок у п'яти регіонах Росії з найбільш високими показниками явки: Чечні, Дагестані, Татарстані, Карачаєво-Черкесії, Кабардино-Балкарії.

Волонтери порахували кількість людей, що опустили бюлетені в урни, а потім порівняли ці результати з даними Центральної виборчої комісії Росії. З'ясувалося, що на більшості ділянок реальна явка була в два, три і навіть у п'ять разів нижчою офіційної, пише "Новая газета".

У Карачаєво-Черкесії на 10 ділянках розбіжність щодо явки становить 3154 голоси, у Дагестані - 10935 голосів, Кабардино-Балкарії - 9848 голосів, Татарстані - 2074 голоси, це найменший результат серед п'яти досліджених регіонів, Чечні - 5331 голос. "Жодної чистої дільниці з 50 перевірених ТВК ми не знайшли", - написали автори матеріалу. Розслідування буде продовжено.

У цілому розбіжність результатів візуального підрахунку явки з офіційними даними на 50 виборчих дільницях становить понад 30 тисяч голосів.

За звітами Центральної виборчої комісії (ЦВК), явка на виборах президента в 2018 році становила 67,5 відсотка. Володимир Путін і глава ЦВК Елла Памфілова назвали минулі вибори "найчистішими в історії".

Згідно з офіційними підсумками ЦВК, на виборах президента Росії 18 березня Володимир Путін отримав майже 77 відсотків голосів. Явка виборців становила 67з половиною відсотків. Глава Центрвиборчкому Елла Памфілова назвала минулі вибори "найпрозорішими, найчистішими в історії". Однак незалежні спостерігачі повідомляли про численні порушення: вкидання бюлетенів, примус до голосування бюджетників і військових, багаторазове голосування на різних ділянках.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3069676
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору