EN|RU|UK
 Суспільство
  48357  229
Матеріали за темою:

 Архімандрит УПЦ (МП) Кирило (Говорун): Томос про автокефалію української церкви вже написано. Його автор - професор Афінського університету. ВIДЕО

Архімандрит УПЦ (МП) Кирило (Говорун) заявив про те, що Томос про автокефалію Української православної церкви вже написано. Також він назвав імовірного його автора - професора Афінського університету.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він заявив в ефірі 5 каналу.

Архієпископ Кирило зазначив: "Я вам скажу таку річ, яку ще ніхто не говорив в інформаційному просторі України. І це буде така, у певному значенні, сенсація невелика. Томос вже готовий. Його вже написано. Я навіть знаю, хто його писав. Писав мій учитель із Афінського університету, в якому я навчався. Це один із кращих каноністів у православному світі. Він геніальний абсолютно каноніст. І тексти, які він пише, канонічні, вони є абсолютно досконалими. Тому я думаю, що Томос буде прекрасним документом. Канонічним.  До нього не можна буде висунути жодних претензій. Томос готовий".

Він продовжив: "Суть у тому, що Константинопольський патріархат використає певну процедуру надання цього Томосу, яка передбачає, що це є прерогативою Константинопольського патріархату. Надавати Томос про автокефалію - давня ініціатива, яка має свої витоки ще за часів Візантійської імперії. І на основі цієї прерогативи, права Константинополя серед православних церков, він надаватиме цю автокефалію. Потім почнеться процес рецепції цієї автокефалії з боку інших православних церков. Наразі згода інших православних церков не потрібна. Це не передбачається цією процедурою".

"На другому етапі будуть проблеми. Певні проблеми рецепції. Це потребуватиме певного часу, можливо, досить тривалого. Наприклад, у 1970 році Москва надала автокефалію православній церкві в Америці. І це було зроблено в односторонньому порядку Москвою. Потім почався процес визнання цієї автокефалії, який триває до цього часу. Але невизначеність, яка існує щодо цієї православної церкви в Америці, не настільки трагічна, не настільки болюча, як невизначеність, коли цієї церкви не існувало взагалі. Це певною мірою якісь технічні моменти рецепції. Але головну проблему вирішено", - підсумував архімандрит Кирило.

Відео - 5 канал. Інформація про Томос - на 38 хв.

Зазначимо, що архімандрит Кирило (в миру Сергій Говорун) - священнослужитель УПЦ (МП), архімандрит, PhD, кандидат богослов'я, старший викладач Стокгольмської школи теології (асоційований декан Sankt Ignatius Theological Academy), старший науковий співробітник Центру дослідження релігії факультету філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, науковий співробітник Колумбійського університету (США), професор університету Лойола Мерімаунт (Лос-Анджелес, Каліфорнія), координатор богословських програм у Києво-Могилянській академії.

На початку двохтисячних був експертом у відділі зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату (Москва), згодом - головою відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП, першим заступником голови Навчального комітету Російської православної церкви. Все це - до 2013-го.

З 2012 року до 2014 року Кирило (Говорун) був науковим співробітником Єльського університету. У лютому 2016 року його запросили до Інституту Гаррімана (Колумбійський університет, Нью-Йорк). Предмет дослідження: релігійний вимір Майдану і війна на сході України.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос про автокефалію Української помісної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ (МП), заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві Томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3068242
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору