EN|RU|UK
 Київські новини
  11864  30

 Фрагмент Стіни пам'яті, яку при СРСР залили бетоном із ідеологічних міркувань, відновлено в Києві. ВIДЕО

У Києві відбулася презентація відновленого фрагмента грандіозної Стіни пам'яті - скульптурного пам'ятника, який був частиною композиції "Оборона Батьківщини", і який залили бетоном навесні 1982-го за вказівкою першого секретаря КП України Володимира Щербицького.

Про це повідомляє "Укрінформ", інформує Цензор.НЕТ.

"На той час барельєфи були готові, лише не розписані енкаустикою, способом, яким вкривали єгипетські піраміди, - стіна мала бути кольорова. Вона простояла під бетоном 36 років. Це конструкція довжиною 213 метрів, заввишки від 4,5 до 16 метрів. Площа її 2 тис. кв метрів. Її заливали бетоном з 21 березня до травня 1982 року, працювали у три зміни, щоб встигнути до святкування 1500-річчя Києва, аби її не побачили іноземні гості. Радянська влада вважала, що вона не відповідає соціалістичному реалізму", - сказав співавтор проекту Володимир Мельниченко.

За його словами, до арматури на стіні приварили спеціальну сітку товщиною 6 мм, щоб не можна було її просвітити рентгеном і побачити, що під нею. Після цього між сіткою і рельєфом залили 95 тонн бетону.

Стіна пам'яті була створена подружжям авангардистів Володимиром Мельниченком і Адою Рибачук, яка померла в 2010 році.

"Ми працювали по кільканадцять годин на добу, доти, поки не падали з ніг. Протягом 7 років. Ніхто не вірив, що це могли зробити тільки дві людини. Коли стіну залили бетоном, ми відчули, що знищили нашу роботу і знищили нас", - сказав художник.

Присутні на презентації наголошували, що аналогів цьому проекту в світі немає - він абсолютно унікальний, як унікальна і технологія, придумана його авторами, її назвали "об'ємний гобелен".

Стіна пам'яті на Байковій горі є частиною комплексу "Оборона Батьківщини", до якого входить і Київський крематорій, який також є унікальним проектом. Роботі над комплексом Ада Рибачук і Володимир Мельниченко присвятили 13 років свого життя.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3066959
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору