EN|RU|UK
 Політика України
  21527  63
Матеріали за темою:

 Кримська Рада, право кримськотатарського народу на самовизначення й особливий режим управління в разі загрози, - Порошенко про зміну Конституції в частині статусу Криму. ВIДЕО

Члени робочої групи, які розробляють зміни до Конституції України, пропонують у частині статусу АР Крим визнати право кримськотатарського народу на самовизначення в складі незалежної Української держави джерелом особливого статусу Кримської автономії як невід'ємної частини України, заявляє президент Петро Порошенко.

"За рік робоча група, створена конституційною комісією, напрацювала важливі зміни в розділ 10 Конституції України. Вони, ці зміни, мають закріпити невід'ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення в складі незалежної Української держави. Саме таке право група пропонує визнати джерелом особливого статусу Кримської автономії як невід'ємної складової єдиної України", - сказав П.Порошенко, виступаючи на присвяченому пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу і Дню боротьби за права кримськотатарського народу мітингу-реквіємі в центрі Києва в п'ятницю, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

...
Відео 112

Він також повідомив, що члени робочої групи пропонують у разі виникнення в Криму ситуації, яка представляє реальну загрозу державному суверенітету або територіальної цілісності України, надати президенту право "вводити в Криму особливий режим управління шляхом призначення спеціального державного урядника з одночасним припиненням відповідних повноважень органів влади Кримської автономії".

"Помилок минулого ми повторювати не будемо. Очікую, що найближчим часом робоча група остаточно схвалить ці пропозиції (часу для цього достатньо) і передасть їх на розгляд конституційної комісії", - сказав президент України.

П.Порошенко також повідомив, що серед пропозицій робочої групи також є пропозиція громадянам, які проживають в українському Криму, який буде звільнений від російської окупації, обирати представницький орган Кримської автономії - Кримську Раду. За словами президента, особливості обрання депутатів-представників кримськотатарського народу група пропонує виписати в окремому законі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3066852
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору