EN|RU|UK
 Політика України
  8353  10
Матеріали за темою:

 Рада може розглянути новий Виборчий кодекс у другому читанні в червні-липні, - Сюмар. ВIДЕО

Новий Виборчий кодекс у другому читанні Рада може розглянути в червні-липні, якщо профільний комітет зможе оперативно обробити всі поправки і підготувати законопроект. Сам розгляд через тисячі поправок може зайняти до двох тижнів.

Про це в кулуарах Ради заявила нардеп (НФ) Вікторія Сюмар, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

...

"У частині реклами він (новий Виборчий кодекс, прийнятий Радою в першому читанні. - Ред.) передбачає всім політичним партіям, які подолають 2-відсотковий бар'єр, повертати із Держбюджету всі кошти, витрачені партією на агітацію, в сумі, яка встановлена ​​в розмірі близько 15 млн дол. США на одну партію. ​​Перевірки щодо цієї друкованої продукції, за яку повертаються кошти з бюджету, не передбачені. Люди писали ще в 2014 році, коли був зовсім інший розмір мінімальної зарплати. Вони все прив'язали до цієї мінімальної зарплати, яка серйозно виросла. За тим документом, який прийнятий в першому читанні, вибори провести неможливо. Я написала поправки до цього закону, переписавши весь розділ, який стосується виборчої агітації. На сьогодні ключове питання - це робоча група, яка створена в комітеті , яка має професійно ці речі доопрацювати. Там тисячі поправок. Вони спочатку мають бути проголосовані комітетом, а потім вони мають бути проголосовані в Раді. Говорили зі спікером на цю тему, і він каже, що вийти на голосування в Раді, а цей розгляд може зайняти до двох тижнів, ми можемо десь в червні-липні. Це якщо робоча група впорається із завданням і комітет зможе зібратися і проголосувати, без цього згідно з регламентом неможливо виносити на друге читання. Або ж це вже переноситься на вересень", - заявила Сюмар.

Разом із тим, вона зазначила, що є загроза того, що буде проголосований якийсь альтернативний законопроект, наприклад, передбачає перехід повністю до мажоритарної системи.

"Ви знаєте, є альтернативні законопроекти, які передбачають повну мажоритарку. Я думаю, що мажоритарники можуть зіграти свою роль, тому що люди, які вже почали обробляти округ, багато там працювати, чи захочуть вони відмовитися від цієї ідеї", - зазначила Сюмар.

Источник: https://censor.net.ua/ua/v3066567
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору